Priit Pärnapuu on avaldanud Õhtulehes sarja artikleid metsastatistikaga seotud probleemidest.

Foto: Aldo Luud
Toimetas Triinu Laan 3. veebruar 2022 21:29

Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis neljapäeval toimunud koosolekul aasta ajakirjaniku nominendid. Tiitli võitja tehakse teatavaks Meedialiidu pressipeol 17. veebruaril.

„Aasta ajakirjanik 2021“ nominendid on Äripäeva ajakirjanik ja peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš, Õhtulehe ajakirjanik Priit Pärnapuu ning Eesti Päevalehe ja Delfi ajakirjanik Holger Roonemaa.

Meedialiidu aasta ajakirjanik valiti välja kõigi kategooriate nominentide hulgast, toimetused said võimaluse ka täiendavaid kandidaate lisada. Aasta ajakirjaniku preemia suurus on 5000 eurot ja seda rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Žürii tööd juhtis meediaõppejõud ja ekspert Tiit Hennoste. Žüriisse kuulusid Vooremaa peatoimetaja Kerttu-Kadi Vanamb, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald, Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja, TalTechi strateegilise kommunikatsiooni juht Sulev Oll, Äripäeva börsitoimetuse juht Juhan Lang ja LõunaLehe peatoimetaja Urmas Paidre.

17. jaanuaril sai teatavaks, et ka Bonnieri preemia nominentide hulka kuuluvad Õhtulehes ilmunud Priit Pärnapuu artiklid metsastatistikaga seotud probleemidest (6. aprillil ilmunud „METSASTATISTIKA NÄITAB AIATEIBAID?! Pikalt avalikkuse eest varjatud andmetes haigutavad 100 000 hektari suurused anomaaliad“, 30. juunil ilmunud „ÕL VIDEO | METSASTATISTIKA USALDUSVÄÄRSUS KUKKUS PORRI?! Andmed, mille avalikuks tulek võib riigilt röövida sadu miljoneid, vedelevad kõigi silme all“ ja 16. augustil ilmunud „ARVUTAME ROHELISEMAKS! Miljonite tonnide küsimus: Eesti teatab maailmale, et meie metsad seovad süsinikku – aga tegelikult on vastupidi!“).