Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt sõnab, et praegu uusi toetusi planeeritud ei ole, kuid ettevõtetel on võimalik energiahindadega toimetulekuks Kredexi käendusega laenu võtta.

Foto: Martin Ahven
Laura Saks 1. veebruar 2022 12:04

Ettevõtted kurdavad, et hirmkallid energiaarved suruvad nad käpuli ja riigi senisest toetusest pole suurt abi. Minister Andres Sutt ütleb, et energiahindade tõttu raskustesse sattunud ettevõtetele on mõeldud Kredexi laenukäendus ning uusi toetusi pole neile otsustatud anda. „Jälgime olukorda ning vajadusel vaatame praegused meetmed üle,“ lisab ta.

31. jaanuaril kirjutas Õhtuleht, kuidas ettevõtjad ägavad kõrgete energiahindade all. Riik kompenseerib neile küll võrgutasu 100% ulatuses, kuid see moodustab heal juhul vaid 10% arvest. Eesti Spaaliidu juht Aire Toffer tõi välja, et spaades pole praegustest meetmetest abi, sest hüvitatakse vaid viis protsenti energiakuludest. Tekstiilitootja Qualitexi eestvedaja Kristi Täht tõi konkreetselt välja, et läinud aasta lõpus said nad elektriarve 28 000 eurot kuus, kus võrgutasu oli seejuures 3300 eurot. Viimasest oli riik juba poole tasunud, sest siis hüvitati vaid pool võrgutasust. Gaasi eest tuli arve samal perioodil 55 000 eurot kuu eest ja võrgutasu oli 7300 eurot.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad