HÄBIASI: Eesti kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ütleb, et ülikoolide rahastamine on ajast lootusetult maha jäänud.Foto: Tiina Kõrtsini
Asso Ladva 30. jaanuar 2022 20:55

„Me ei andnud haridusministrile korvi, vaid me saatsime haridusministri valitsusse seisma kõrghariduse eest. Kõrgharidus on niivõrd pikalt kuival olnud, et meie niimoodi enam edasi töötada ei saa. Seitsme aasta jooksul on palgad ja SKT pööraselt kasvanud, siis ülikoolide sissetulekud ei ole kasvanud. Olukorras, kus mitte minister ei ole nurka aetud, vaid ülikoolid on nurka aetud, ei jäänud meil muud üle, kui selle survevõttega välja tulla,“ põhjendab Eesti kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, miks kuue avalik-õigusliku ülikooli rektorid ei allkirjastanud halduslepinguid riigiga.

Riik haridusministri isikus sõlmib iga teatud perioodi järel ülikoolidega halduslepingud. Nende on kirjas pandud ülikoolide erinevad kohustused ja et ülikoolid saaksid kokkulepitud kohustusi täita, siis riik annab ülikoolidele kokkulepitud summa raha. Senised halduslepingud ülikoolidega kehtisid eelmise aasta lõpuni, igapäevane elu läheb praegu edasi lõppenud lepingutes sätestatud tingimustel.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99