Õnnetus Misso vallas

Foto: Lõuna päästekeskus
Toimetas Annika Erg 28. jaanuar 2022 10:20

Neljapäeval kell 19:07 kutsuti päästjad Misso alevikku, kus libedaga oli teelt välja sõitnud gaasiveok. Õnnetuses keegi viga ei saanud. Tsisternveok, mille mahutis oli 17,5 tonni jahutatud veeldatud maagaasi (LNG), tõmmati reede hommikul vintsimisega ratastele ning teele. Turvalisuse tagamiseks evakueeriti vintsimse ajaks ohualasse jäänud elumajade elanikud, kellest 23 soovisid peavarju kohalikus koolimajas, kus neile sobivad tingimused loodi. Kella 9.35 ajal alustati gaasi ümber pumpamist avariis osalenud tsisternist tehniliselt korras tsisterni. Kell 11.45 lõpetati gaasi ümberpumpamine ja veokid pääsesid turvaliselt liikuma.

Kuna külili olevast autost oli gaasi ümberpumpamine võimatu, siis kaaluti auto kraavist välja tõstmiseks kraana kaasamist. Sündmuskoha lähedal moodustati staap, mida saabus juhtima päästeameti Lõuna regiooni korrapidaja. Staapi kaasati  gaasiavarii spetsialistid ja gaasitranspordiga tegeleva ettevõtte ning kohaliku omavalitsuse esindajad. Spetsialistide abil töötati välja plaan veoki vintsiga ratastele tõmbamiseks.

Enne vintsimist, kella  nelja ajal öösel evakueeriti turvalisuse tagamiseks lähedal asuvatest elamutest inimesed või teavitati eemal olevaid elanikke evakuatsioonikohast kohalikus koolimajas, kuhu saabus 23 inimest. Veoauto saadi kell 6.54 Orava vabatahtlike eritehnika abil ohutult ratastele ja seejärel teele.

Lõuna päästekeskuse regiooni korrapidaja ja kohal käinud staabijuht Siim Kaaver tänab koostööpartnereid, eriti Misso ning Orava vabatahtlikke päästjaid, olulise abi eest juhtumi edukal lahendamisel.

Võru päästekomando jagas õnnetuspaigast pilte ühismeedias ja hoiatas, et teed on libedad.

Politsei kinnitas, et esialgsetel andmetel sõidukijuht viga ei saanud. Sündmusele reageerisid nii pääste kui ka politsei.