LOOTUSETU GAMBIIT? Kaitseministeerium võis juba haubitsaid Ukrainasse saata lubades teada, et sinna need tegelikult ei jõua.

Foto: Kaitsevägi
Ekvard Joakit 26. jaanuar 2022 20:38

Praegu Eestis olevate haubitsate Ukrainasse saatmist lubades pani kaitseministeerium Saksamaa ja Soome piltlikult öeldes kahvlisse. Kuna haubitsad on pärit Saksamaalt ning Eestisse jõudnud Soome kaudu, on nende annetamiseks vaja mõlema riigi luba. Kaitseministeerium teadis tõenäoliselt juba ideed välja käies, et vähemalt Saksamaalt nad seda tõenäoliselt ei saa.

Kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Peeter Kuimeti detsembri lõpus ERRi eetris antud lubadus annetada Ukrainale rakette ning haubitsaid on asetanud Saksamaa ülimalt ebameeldivasse olukorda. Sakslased pole veel ametlikult haubitsate Ukrainasse saatmist vetostanud, kuid kõikide signaalide kohaselt sellest pääsu pole. „21. sajandil on sõjaline heidutus vaid üks lahendustest. Riigi rahvusvahelistest tarneahelatest välja lõikamine või pangamaksete takistamine võivad olla palju efektiivsemad kui relvade tarne,“ sõnas Saksamaa välisminister Annalena Baerbock Süddeutsche Zeitungile antud intervjuus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

maakas 29. jaanuar 2022 08:00
Kallase valitsus püüab luua pilti, et Ukraina on relvitu ja meie kümmekond haubitsat (täpne arv riigisaladus) võivad muuta sõja käiku. Ärme unustame ära, et Ukraina on suurriik (42 miljonit elanikku) oma relvatööstusega. Samas peaks meie valitsus suhtluses Venemaaga oma agressiivsust tagasi hoidma ja mitte valama koguaeg õli tulle. Oi naised, naised tegelege oma asjadega mis on kohane teie loomusele!!!
lugeja 27. jaanuar 2022 10:12
Pole ju imestada,see Merkeli poliitika annab ikka tunda! Venemaaga peab arvestama!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS