Foto: Envato Elements
Nordaid 28. jaanuar 2022 09:00

Kuna päikesest saadud D-vitamiin püsib organismis maksimaalselt kaks kuud, siis on suvel kogutud päikesevitamiini varud juba ammu otsas. Risk D-vitamiini puuduse tekkeks on meie laiuskraadil vähese päikesevalguse tõttu üleüldine, seega tuleks kindlasti seda juurde võtta. Üldine soovitus on manustada D-vitamiini septembrist aprilli või maini.

Pimeda ja külma ilmaga suureneb oluliselt haigestumine hingamisteede haigustesse. Ühtlasi on sügistalvisel aastaajal enam niinimetatud luu väsimusmurde. Mitmed uuringud on kinnitanud, et mõlemad kirjeldatud seisundid on põhjustatud muuhulgas ka alanenud D-vitamiini taseme tõttu organismis, mis tõstab nende esinemise tõenäosust.

D-vitamiin on äärmiselt vajalik luudele ja hammastele. Seda, kuna nende tervise tagamiseks väga oluline mineraal kaltsium ei ole omastatav, kui organismis ei leidu piisavalt D-vitamiini. Niisiis võib päikesevitamiini puudus endaga kaasa tuua mitmeid luustikuga seotud probleeme nagu näiteks osteoporoosi ehk luuhõrenemist, aga ka luude pehmenemist. Viimase sümptomid on ebamäärased luuvalud eelkõige selgroo piirkonnas.

Vanemaealistel aitab piisav D-vitamiini tase vähendada kukkumis- ja luumurdude riski läbi selle, et tagatud on lihaskonna parem tervis ning seeläbi parem tasakaal.

D-vitamiinil usutakse olevat kaitsev toime mõningate vähktõbede, aga ka diabeedi vastu. Uuringud on viidanud mõjule veresoonkonna haigustele. Selle puudus tõstab aga kindlalt infektsiooniohtu nii lastel kui täiskasvanutel.

Lisaks seostatakse D-vitamiini aju funktsioonide tagamisega ja selle defitsiiti seostatakse dementsuse tekkeriski tõusuga.

Niisiis on D-vitamiini tarbimine äärmiselt oluline. Aga milline D-vitamiin sobib just sinu jaoks? Toome välja kolm populaarset valikut Nordaidi toodete hulgast.

D-VITAMIINI SUUKAUDNE SPREI KOOKOSÕLIGA 50 MCG 30 ML

See D-vitamiin on puhtamast puhtam. Ühtegi lisa- ega magusainet sealt ei leia ning koostises on vaid D-vitamiin ja kookosõli. Just seetõttu sobib see hästi allergikutele. Kuna toode on tundlikku organismi silmas pidades valmistatud õli baasil, siis on imenduvus madalam ning jääb 65-70% ümber (veebaasil preparaadist imendub koguni 90-95%).

D-VITAMIIN SUUKAUDNE SPREI 100MCG 30ML

D-vitamiini vesiemulsiooni imendumine algab suu limaskestast kiirelt ja tõhusalt ning eriti hästi sobib see neile, kel on probleeme toitainete või vitamiinide omastamisega. Seda võivad põhjustada näiteks antibiootikumid või muud ravimid, samuti hakkab imenduvus halvenema pärast 25. eluaastat. Toode sisaldab looduslikku magusainet stevioolglükosiidi ning põldmündi eeterlikku õli.

K2 (MenaQ7®) + D-VITAMIINI SUUKAUDNE SPREI 30 ML

Uuringud on näidanud, et vitamiin K2 mõjub positiivselt südame tervisele ning võib südamehaiguste riski vähendada koguni 50%. Vanemaealistel ja menopausis naistel toetab see luude ja liigeste tervist ning paljud teadlased usuvad, et vitamiin K puudus võib põhjustada osteoporoosi teket. Vitamiin K2 on väga oluline ka laste luude arengule kasvueas. Nordaid K2+D3 sprei sisaldab toimeainena kliiniliselt tõestatud ja patenteeritud parima imendumisega bioaktiivset vitamiin K2 vormi MenaQ7®.

Kõik Nordaid vitamiinid on välja töötatud Tallinna Tehnikaülikooli laborites professor Raivo Vilu juhtimisel ja toodetud Eestis. Müügil www.nordaid.eu ja apteekides.