Foto: Envato Elements
KBM Pharma 26. jaanuar 2022 09:00

Külmad ja tuulised ilmad toovad paratamatult kaasa suurema ohu haigestuda niinimetatud külmetushaigustesse. Lisaks koroona erinevatele tüvedele levivad meie ümber ka teised viirused – gripp, paragripp, rinoviirus. Selle tõttu on hea teada, mida me saame lisaks maski kandmisele teha, et end raske haigestumise eest kaitsta.

Arstide soovitused.

Arstid soovitavad rakendada elustiilimeetmeid, mis vähendavad nakatumisohtu ning aitavad ka haigestumise korral kiiremini ja täielikult taastuda. Nende hulka kuuluvad tervislik toit, piisav uneaeg ja vedeliku tarbimine, värske õhk, füüsiline koormus, suitsetamisest loobumine ning alkoholi tarbimise piiramine. Väga oluline on ka vaimse tervise ja hingelise tasakaalu säilitamine. Kõikvõimalike piirangute ja nakkusohu ajal on mõistlik võimalikult palju tegevusi ette võtta värskes õhus. Sellised tegevused nagu suusatamine, jalutuskäigud looduses, muusika kuulamine ja sõpradega suhtlemine vähendavad stressi, negatiivseid emotsioone ja ärevust. Ka talvisel ajal saab sõpradega koos korraldada lahedaid piknikke. Loomulikult tuleks riietuda ilmastikule vastavalt.

Õige toitumine.

Viiruste leviku ajal ja ka pärast nakatumist on oluline vaadata kriitiliselt üle oma menüü. Organismil aitab kõige paremini viirusega võidelda mitmekülgne ja toitev toit. Üldine soovitus on, et taimse toidu osakaal võiks olla tavapärasest suurem. Toiduainete valikul on mõistlik arvestada teadlaste soovitustega. On palju toite, milles sisalduvad vitamiinid ja teised kasulikud ained toetavad immuunsüsteemi ja aitavad organismil viirustega toime tulla. Siin on rahvatarkusel tugev tõepõhi all: viirusnakkuste perioodil on haigestumisest hoidumisel abiks küüslauk ja sibul, aga ka sidrun ja apelsinid. Toitumissoovituste järgimisel tuleb meeles pidada, et viirusnakkuste perioodil ja nakatumise järgselt vajab meie organism mitmeid aineid tunduvalt rohkem kui toiduga kätte saame. Seetõttu soovitavad arstid kasutada vitamiine ja teisi toidulisandeid, et oma tervist säilitada ning organismi vastupanuvõimet tugevdada.

Mida leiab apteegist viirusevastase kaitse tugevdamiseks?

Alates uue koroonaviiruse levikust on arstiteadlased üle maailma püüdnud leida aineid, mis pakuksid kõige tugevamat kaitset viiruste eest. Pärast paljude erinevate bioaktiivsete ainete positiivse mõju hindamist tuvastasid arstid viis ainet, mis pakuvad kõige tugevamat nakkustevastast kaitset. Kolm nendest ainetest – C-vitamiin, D-vitamiin ja tsink – on ammu tuntud immuunsüsteemi toetajate ja viirushaiguste pidurdajatena. Ülejäänud kaks ainet – kvertsetiin ja melatoniin – on uued, kuid samas väga tugevad „võitlejad“ viirustevastasel rindel. Järgnevalt neist viiest ainest lähemalt.

C-vitamiini olulist rolli võitluses erinevate viiruste vastu on tõestanud paljud uuringud. On leitud, et C-vitamiin on äärmiselt vajalik immuunsüsteemi rakkude talitluseks.

D-vitamiin on väga oluline immuunsüsteemi jaoks, eriti immuunrakkude tootmiseks. D-vitamiini madal tase organismis suurendab oluliselt viirusinfektsioonidesse nakatumise ja intensiivravi osakonda sattumise riski.

Tsink on mikroelement, mille puudumine organismis kahjustab tõsiselt immuunsüsteemi. Tsink on oluline valgete vereliblede tootmiseks, mis võitlevad infektsioonidega ja pärsivad viiruste paljunemist rakkudes. Piisav tsingi tase organismis aitab neutraliseerida viiruseid ja vähendada hingamisteede põletike ohtu.

Kvertsetiin on võimsa väega taimne flavonoid. Uuringud on tõestanud selle aine võimet tugevdada organismi vastupanuvõimet. Muuhulgas takistab kvertsetiin viiruste tungimist organismi ja nende paljunemist rakkudes. Lisaks sellele soodustab kvertsetiin vereringet ja toetab kudede, sealhulgas kopsukoe hapnikuga varustamist.

Melatoniin on unehormoon, mis aitab uinuda ja soodustab tervislikku und. Lisaks annab melatoniin immuunsüsteemi rakkudele energiat, aktiveerib ja hoiab neid erksana.

Just nende viie aine tarbimine aitab sul end viiruste eest kaitsta! 

Uus toode, mis sisaldab kõiki viit ainet – Imunosil Virufix

Uuringute tulemuste ja tippteadlaste soovituste põhjal on loodud uus komplekspreparaat Imunosil Virufix, mis sisaldab kõiki neid viit ainet. Virufixis sisalduvad ained aitavad pidurdada viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning võimaldavad nakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toote koostis on üles ehitatud selliselt, et kõik bioaktiivsed ained on siin efektiivsetes annustes ja kõige paremini toimivas vahekorras. Virufix on ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul.

Tasub ka meeles pidada, et Virufixis sisalduvaid aineid eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem. Virufix on mõeldud positiivsetele inimestele, kes ei ole passiivsed ega jäta enda tervist saatuse hooleks ning teevad kõik endast oleneva haigestumise vältimiseks.

Imunosil Virufix on saadaval apteekides üle Eesti.

Praegu on võimalus Imunosil Virufixi soodushinnaga osta SIIT!

Vaata ka Imunosil Virufixi tutvustavat videot: