AMETI ÜLEANDMINE: Eelmise aasta 26. jaanuaril sai peaministriks Kaja Kallas, kes võttis teatepulga üle Jüri Rataselt. Eesti poliitika kaks suurkuju püüavad läbi raskuste ikkagi omavahel valitsuses läbi saada nii aastakese veel. Siis toimuvad järgmised riigikogu valimised.

Foto: Stenbock
Marvel Riik 23. jaanuar 2022 11:21

Võimuliit teatas möödunud neljapäeval võidukalt, et on saavutanud lisakokkuleppe leevendamaks energiahindade ootamatut tõusu. Toompea rahvas nii koalitsioonist kui ka opositsioonist ei näinud kümnepäevases energiakriisis kordagi erilist võimalust, et võimuliit võiks kukkuda. Mõlemad võtsid väikesed riskid etendamaks pealtnäha suurt teatritükki.

Oktoobri viimastel päevadel, kui detsembrikuu külmad ilmad ja kallihinnalised elektripäevad olid vaid kaardimooride ennustada, teatas valitsus, et elektrienergia hinnatõusu mõjude leevendamiseks minnakse appi vähemkindlustatud peredele. Omavalitsuste kaudu hüvitatakse neile esialgu septembrist märtsini 80% elektri-, gaasi- ja kaugkütte hinnatõusust. Otsuse puhul rääkis keskerakondlik riigihalduse minister Jaak Aab, kuidas erinevatest võimalustest otsustati toetada just vähemkindlustatud peresid ehk neid, kelle netosissetulekud on allpool suhtelise vaesuse piiri, kuus alla 673 euro. Lisaks töötati välja meede, et hüvitada kõigile elektri võrgutasu 50% ulatuses.

Edasi lugemiseks: