Martin Herem

Foto: Maria Tokke / Eesti kaitsevägi
Marvel Riik 20. jaanuar 2022 18:00

Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi sõnul tahab Venemaa praegu demonstreerida oma sõjalist üleolekut. Kui demonstratsioonidest ei piisa, algab Ukrainas reaalne verevalamine, et Venemaa saaks nõnda oma rusikat näidata. „See ei tähenda kolmandat maailmasõda ega ühegi riigi okupeerimist. See võib tähendada mingit tükki riigi territooriumist,“ spekuleeris Herem idanaabri võimalikke käike.

Klišeelikuks on kulunud väljendid sellest, kuidas praegune julgeolek on habras või Venemaa kujutab endast aina suuremat ohtu. Kuid viimasel ajal on need väljendid saanud poliitikas ja eelkõige kaitseringkondades äratavalt sünget sisu. Seda näitab ainuüksi see, et valitsus on pidanud praegusel ajal, kui kriis on kriisi otsas ning riigi rahalaekas kipub puhuma tuul, tegema riigikaitsesse 380 miljoni eurose rahasüsti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

ja 21. jaanuar 2022 10:26
nii ta on,tean paljusid kes ei liiguta lillegi et meie riigiheaks midagi teevad.Selleks on riik oma valede, varastamise ja rahvaga manipuleerimisega teinud.
v 21. jaanuar 2022 09:40
See on alati nii olnud,et vahel pääsetakse aga vahel ei.Eesti pole venemaaa jaoks nii tähtis ja selle ma pääseme vähemalt esialgu.Tulevikus seda vast pole.Hõisata ja kellegi jalgu lakkuda on enda alandamine.Meist ei olene midagi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS