Foto: Sven Arbet / Ekspress Meedia
Toimetas Triinu Laan 20. jaanuar 2022 10:57

Koalitsioonipartnerid Keskerakond ja Reformierakond jõudsid kokkuleppele energia hinnatõusu leevendamise täiendavates meetmetes, millega kehtestatakse kodutarbijatele elektri- ja gaasi hinnalagi ning viiakse äritarbijate elektri võrgutasu nulli.

„Lähtusime põhimõttest, et mitte keegi ei peaks ootamatult kerkinud kõrgete energiahindade pärast und kaotama. Seetõttu lõime juba kehtinud paketi kõrvale veel täiendavad leevendusmeetmed, mis rakenduvad automaatselt,“ sõnas Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (35)

Meelis Ka 21. jaanuar 2022 18:57
See tundub justkui pisiasi, aga näitab inimeste kompetentsust: Ratas: “Kompenseeritakse tarbimine kuni 650 kilovatti tunnis.” Kas rääkija ise adub, millisest võimsusest ta pajatab? Õhtuleht: “hinnalagi kodutarbijatele 12 senti kWh kohta elektritarbimisele kuni 650 kw/h.” Humanitaarid ja lihtsalt totud ei saa vist aru, millest ma räägin. Seesama detail on näide inimeste rumalusest ja pinnapealsusest. Jama selles seisnebki, et noodsamad humanitaarid on roninud otsustama/kirjeldama tehnilisi asju, millest nad mitte midagi ei jaga.
Eh 21. jaanuar 2022 08:14
"kui elektri hind kas börsil või fikshinnaga paketis ületab 12 senti kW/h, maksab selle osa elektriarvest kinni riik" Ma tegin just naabrimehega, kellel on päikesepaneelid, fikshinnaga lepingu 100012 senti kW/h. Raha teeme pooleks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS