Juhtkiri

Juhtkiri | Elektrit või süüa?  (34)

Ohtuleht.ee, 14. jaanuar 2022 19:58
Foto: Andres Varustin

Poliitikute elu eesmärk näib olevat rahvale tsirkust pakkuda ja mitte leida lahendusi, kuidas parandada elu Eestis, sest viimasel nädalal on reaalselt millegi tegemise asemel tugevalt rohkem panustatud intriigidele, kes kellele ja mida. Võta plaksumais ligi ja oota järgmist pressiteadet ning sellega uut pööret valitsuse salaelus. Seejuures on tunne, et energiakriis loodetakse mitte midagi tehes üle elada, pakkudes justkui lahendusi, mis ajavad ametnikud halliks ja kodanikud hulluks.

Peaminister Kaja Kallas oskab lugeda ​Eesti Energia statistikat, millest selgub, et jaanuaris väljastatud keskmine kodukliendi elektriarve oli 87 eurot. Paar rida edasi on samas kirjas, et aasta tagasi oli keskmine arve summa 50 eurot. Elevandiluust tornist vaadates võib tõesti mõelda, et see 30 eurot pole hull. Küll pööbel elab üle. Elabki. Saab hakkama, hoiab veel kokku.  

Neid, keda Eesti riigis päriselt rikkaks võib pidada, on umbes 4000 inimest ja seda on häbematult vähe. Nende seas olles on ehk raske teist otsa märgata, sest see on nii kaugel ja levib arvamus, et vaesed on ise oma hädades süüdi. Nii võib elevandiluust tornist vaadates tekkida ka arvamus, et nüüd külmas, küünlavalgel ja näljas mõelgu kõik ülejäänud, kuidas nemad suudavad viia riigi viie rikkama sekka ja leida endale see riigikogulase palka maksev töökoht.  

Samal teemal

05.01.2022
ELEKTRI HIND MATAB HINGE: 500–1000 eurot detsembri eest on paljude jaoks reaalsus. „Saan palka vaid paarsada eurot rohkem, kui on elektriarve.“