Eesti uudised

ELEKTRI- JA GAASIARVETE HÜVITAMINE KÄIB TÄIE RAUGA! Toetusest ilma jäänud proua: „Üks õhtu tekkis nii suur ärevus. Ma ei saanud üldse magada!“ 

Laura Saks, täna 17:14

TÖÖ KAHES RUUMIS! Tartu Kaubamajas avati 11. jaanuaril energiatoetuste taotluste vastuvõtu punkt. Päevas käib läbi umbes sada inimest.

Foto: Kollaaž (3 x Aldo Luud)

Energiatoetuste taotlemist püütakse küll võimalikult lihtsaks teha, ent nagu selgub, võib see siiski olla paras kadalipp. Küll pole inimestel paroole kaasas või on kotti pistetud valed arved. Mõni jääb üldsegi toetusest ilma. Kuidas kogu see kompott siis välja näeb ja mida arvavad protsessist taotlejad?

Reede lõunal on Tartu Kaubamaja energiahüvitamise punktis pea kõik lauad täis, inimesed täidavad pabereid, klienditeenindajad juhendavad. „Kas saan teid aidata?“ küsib sõbralik neiu, kui ootan sotsiaaltöötajat, kes selgitaks, kuidas taotlemisprotsess käib. Vastan, et olen ajakirjanik ja ootan. Juba on ta järgmise inimese juures ja uurib, kuidas saaks teda aidata. Hüvitustaotlusi täidavad lõunaajal just vanemad inimesed.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

täna
ENERGIAKRIIS TEKITAB PINGEID! Kas Eesti võib juba õige pea uue valitsuse saada?
täna
Energiahinna hüvitist saab Tallinnas taotleda alates esmaspäevast
13.01.2022
ÜKSIKEMA ELEKTRIŠOKI MÕJUST: valik on lihtne, kas toit või elekter!
13.01.2022
Eesti Energia: detsembri keskmine elektriarve oli 87 eurot