Eesti uudised

ARMAS! Politsei aitas isehakanud käpapatrulli turvaliselt koju (18)

Toimetas Elis Kusma, 14. jaanuar 2022 10:50

Isehakanud käpapatrull

Foto: Lõuna prefektuur

Lõuna prefektuur jagab sotsiaalmeedias lustakat lugu omapäi uitama läinud koerast, kes asus omavoliliselt liiklust reguleerima. Ametnikud võtsid neljajalgse endaga bussi ja viisid ta seitsme kilomeetri kaugusel asunud koju.

„Tartu liikluspolitseinikud Kristjan ja Mario tabasid eile Rakvere-Sõmeru teelt omavoliliselt liiklust reguleerimast ühe neljajalgse käpapatrulli. Ebaseadusliku tegevuse lõpetamiseks ja loomakese ohutuse tagamiseks võtsid nad isehakanud korravalvuri politsei kaalubussi ning asusid välja selgitama, kus noore kolleegi kodukoht olla võiks.

Kohalike jahimeeste abiga õnnestus käpapatrulli kodustaap välja selgitada, misjärel sõitis liiklusreguleerija turvaliselt politseibussiga oma koduväravasse, kus kaks karvast kamraadi põlevate silmadega pereliiget ja värskemaid külauudiseid ootasid.

Käpapatrulli tegevuse lähemal uurimisel selgus, et neljajalgne korravalvur oli oma patrullpiirkonda laiendanud koduväravast koguni seitsmele kilomeetrile.

Sel korral oli lõpp hea-kõik hea ning koerakesele oli õnne, et ta politseinike teele sattus, kuid alati nii õnnelikult ei pruugi minna. Oma territooriumilt plehku pannud loomake võib ringi ekseldes sattuda kas ise ohtu või oma ringi lippamisega seda tekitada. Hoiame palun oma lemmikutel silma peal ning kindlustame selle, et nad omavoliliselt liiklusesse või mujale ei tormaks!“