Sisuturundus

Tõhus treeningprogramm oma imuunsüsteemi tugevdamiseks – beetaglükaanid 

KBM Pharma, täna 14:24

Foto: Envato Elements

Seda teavad kõik, et tugev immuunsüsteem on väga oluline tervise säilitamiseks. Nüüd on selgunud, et see on väga tähtis ka vaimse tervise seisukohalt.

Praegusel ajal on meie kõigi immuunsüsteem pideva surve all. Lisaks viirustele kahjustavad ja nõrgestavad seda ka stress, erinevad ravimid, alkohol, toksiinid…

Teadlased kindlaks teinud, et immuunsüsteemi normaalne talitlus mitte ainult ei kaitse meid haigustekitajate eest, vaid on äärmiselt oluline ka vaimse tervise säilitamise seisukohalt. Immuunsüsteemi ja peaaju rakkude vahel on püsiühendus, mis vahendab pidevalt signaale mõlemas suunas. Juhul kui immuunsüsteem ei tööta korralikult või on üle koormatud, tekivad tujulangus, rõhutud meeleolu ja depressiivsus. Sama toimib ka vastupidises suunas: juhul kui me kannatame stressi all ning oleme vaimselt väsinud, ei suuda immuunsüsteem meid tõhusalt kaitsta.

Seepärast on väga oluline leida tõhusaid ja ohutuid vahendeid immuunsüsteemi tugevdamiseks –eriti praegusel nakkusohtlikul ajal. Veelgi parem oleks, kui need vahendid samas toetaksid ka meie närvisüsteemi ja aju talitlust. Viimastel kümnenditel tehtud arvukate uuringute tulemusena ongi leitud just nimelt selline looduslik vahend – beetaglükaanid.

Uus ja efektiivne looduslik immuunsüsteemi tugevdaja – beetaglükaanid.

Beetaglükaanid on taimset päritolu ahelmolekulid, mis meie seedetraktis ei lagune. Beetaglükaane on põhjalikult uuritud ning on tehtud kindlaks, et nad on väga tõhusad looduslikud immuunsüsteemi talitluse toetajad. Samuti on täpselt teada nende toimemehhanism.

Beetaglükaanid on täiesti ohutud, kuid organismi sattudes tekitavad nad immuunvastuse – sama moodi, nagu näiteks viirused. Organism reageerib neile samuti nagu haigustekitajatele: ta rakendab tööle imuunsüsteemi, et soovimatut sissetungijat kahjutuks teha. Teisisõnu, beetaglükaanid aktiveerivad ja „treenivad“ imuunsüsteemi, parandades valmisolekut anda vastulöök erinevatele haigustekitajatele: viirustele ja bakteritele.

Beetaglükaanide kõige olulisemaks omaduseks on organismi immuunvastuse aktiveerimine, mis loob tõhusa kaitsesüsteemi haigustekitajate vastu.

Beetaglükaanid muudavad immuunsüsteemi töö tõhusamaks, täpsemaks ja kiiremaks, kuid samas ei põhjusta immuunsüsteemi liigset ergutamist ega „ülereageerimist“ nakkuse ajal. Beetaglükaane tuleks võtta igapäevaselt pikemat aega järjest (vähemalt paar kuud). Siis on nende molekulide poolt läbi viidud „treeningprogramm“ piisav selleks, et meie immuunsüsteem edukalt nakkustega toime tuleks ning aitaks vältida tõsisemat haigestumist.

Beetaglükaanidel on ka teine oluline kasulik mõju: nad parandavad meeleolu ja suurendavad üldist heaolutunnet. Hiljuti läbiviidud uuringud tõestasid, et beetaglükaane sisaldavate toidulisandite tarbimine vähendas pingeid, muremõtteid ja rõhutust ning parandas üldist meeleoluseisundit.

Kõik beetaglükaanid ei ole ühesugused

Uuringud näitavad ka seda, et mitte kõik beetaglükaanid ei paku tõhusat toetust immuunsüsteemile ja vaimsele tervisele. Immuunsüsteemi ja kesknärvisüsteemi talitlust toetavate omadustega on ainult pagaripärmist saadud beetaglükaanid. Lisaks immuunsuse tugevadamisele ja vaimse healu parandamisele toetavad need ka ülemiste hingamisteede talitlust. Pärmi beetaglükaanide mõju immuunsüsteemile on kõige efektiivsem, kui neid manustada koos D-vitamiini, tsingi ja seleeniga.

Uudne beetaglükaani ja D-vitamiini kompleks: Solefarin

Eesti apteekidesse on jõudnud uudne komplekspreparaat immuunsüsteemi toetamiseks – Solefarin. Solefarin on ainulaadne immuunsüsteemi toimimist toetav kompleks, mis sisaldab suure annuse pärmi beetaglükaani ja D-vitamiini, tsinki, seleeni ja b-rühma vitamiine. Lisaks sellele on koostises ka arabinogalaktaan, mis aitab kaasa soolestiku tervisele, normaliseerib soole mikrobioomi ning toetab seedetraktiga seotud immuunsust.

Solefarin – tugev vastulöök nakkustele!

Loe lähemalt ja osta SIIT!