Eesti uudised

KINDEL: kahe noore armunu surma põhjustanud autojuht ei rääkinud telefoniga (14)

Arvo Uustalu, 13. jaanuar 2022 17:47
SELGUS KÄES: Õnnetuse järgsel päeval arvati, et kahe noore surma võis põhjustada sõidu ajal mobiiliga rääkimine. Nii see ei olnud.Foto: Maria Kilk

Mullu 30. augustil sõitis 21aastane neiu Tartumaal asuvas Kambja vallas surnuks kaks mootorrattal kooliõpilast. Kuna tegu oli hea nähtavusega maanteega, siis hakkas sotsiaalmeedias levima versioon, et BMW juht võis roolikeeramise ajal mobiili kasutada.

Kuigi juba septembri algul ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Silva Rood, et pole alust arvata, et avarii põhjustanud naine oleks juhtimise ajal telefon kasutanud, lisas ta toona, et spetsialistid kontrollivad juhi telefoni täiendavalt. Liiklusõnnetuse uurimiseks alustatud kriminaalasi on veel kohtueelses menetluses, kuid Rood kinnitab täna, et autojuht ei rääkinud õnnetuse toimumise ajal telefoniga. Kahe noore elu nõudnud avarii põhjustas möödasõit. Õnnetuskohal on lubatud suurim kiirus 90 km/h, kõnealune Tõrvandi-Roiu-Uniküla asfalttee on peamaanteedest kitsam. Saatuslikul õhtul oli hea nähtavus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2021
Kahe noore hukkunuga Roiu tee avarii põhjustajale esitati kahtlustus
03.09.2021
Kahe noore elu nõudnud avarii põhjuseks oli möödasõit
31.08.2021
Traagilises liiklusõnnetuses hukkus kaks kooliõpilasest armunut. Endine klassijuhataja: „Ta oli mulle nagu pojakene...“
30.08.2021
Tartumaal hukkus mootorratta ja sõiduauto kokkupõrkes kaks teismelist