Ohtuleht.ee 12. jaanuar 2022 19:04

Valitsuspartnerite Reformi- ja Keskerakonna omavaheline suhtlus tundub lonkavat mõlemat jalga. Kesk tulistab ideid kui kummikuule, mis põrkuvad peaminister Kaja Kallaselt tagasi kui betoonilt. Vastu nähvab valitsuse juht Nukitsamehest tuntud metsamoori kombel, et tema peab üksi rabama, sest üks või teine koalitsioonipartneri esindaja ei saa aru, kuidas ühte või teist ettepanekut ellu viia ei saa.

Peaminister selgitas riigikogu infotunnis, et ega kõik pensionärid ei ole abivajajad. „Minu vanemad on pensionärid, nemad ei ole abivajajad,“ lisas ta. Braavo. Tõesti on pensionäre, kes abi ei vaja. Aga näiteks maksuametist saab kätte 2020. aasta tulude deklareerimise andmed. 163 000 maksumaksjatest deklareeris maksutulu alla 6000 euro aastas. Umbes 60% maksumajatest teenis aastas alla 14 400 euro ehk 1200 euro kuus. Vihjeks veel ‒ maksuamet teab päris täpselt, kui palju iga inimene teenib.

Selle asemel, et valitsus koos reaalselt mõtleks, mida teha, nokitseb igaüks eraldi. Keskerakonna klassika on jagada ideid meediaga enne, kui neid partnerile tutvustada. Reformierakonna stiil on öelda, st nemad on kõige targemad ja teised ei saa asjadest aru.

Selliselt meenutavad Keskerakond ja Reformierakond toriseval ja teineteisest juba ammu tüdinenud abielupaari, keda hoiab lahutusest vaid mõni ühiskohustus, olgu selleks siis pangalaen või laps, kellele ei taheta halba uudist teatada. Ajast, mil suhtes oli kirge, millest sündis midagi fantastilist ja millest said kõrvalseisjad energiat, pole enam midagi alles. 

Nagu riigikoguja Raivo E. Tamm ütles, arved makstakse ja saadakse hakkama. Bürokraatliku menetluslohe abi jõuab võib-olla kunagi neile, kellel abi vaja, aga kas kõigest sellest midagi reaalselt paremaks muutub, on väga kahtlane. Kui praeguseid abipakette hakati juba oktoobris kokku panema, siis kas on üldse mõeldav, et sarnaselt tegutsedes tulevikus midagi kiiresti ning midagi tõeliselt suurt ja olulist tehakse? Samal ajal, kui valitsuses omavahel puid alla pannakse, lükkub inimeste tegelike probleemidega tegelemine edasi. Ehk oleks aeg lõpetada? Kui mitte tülitsemine, siis vähemalt see ebameeldiv kooselu.

Kommentaarid  (9)

Peapõhjus 13. jaanuar 2022 07:28
miks ei saada kergelt ja kiirelt midagi hüvitada on valitsuste tegematajätt registrite ühendamises. Oleks see olemas, saaks kohe programmiga leida, et selle sissetulek on kuus 722, vahe 1126-ga 404 ja mingi %, nt 10% oleks hüvitis ehk 40,40€. Laps midagi ei teeni, järelikult saab ta 112,60€. Seal oleks siis lisaks hüvitisele ka toetus sees ja soositaks ka paljulapselisi peresid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS