Kommentaar

Ene Pajula | Mammil on ikka rohkem küsimusi kui vastuseid (3)

Ene Pajula, ajakirjanik, 12. jaanuar 2022 13:15

Foto: TEET MALSROOS

Ilutulestikku lasti uue aasta puhul taevasse vähem kui kunagi varem, aga aasta algas siiski pauguga. Mammile helistas üks tema ammune hea tuttav, 80ndates proua ja teatas, et peab meie ühise teatriskäigu vahele jätma, sest sai 1000-eurose elektriarve. Et ta ei teagi, mida peale hakata. Valitsus on küll lubanud 80% arvest teatud tingimustel tagastada, aga omavalitsused hakkavad sellega tegelema alles kuu lõpus. Ja siis on neil ka 35 päeva aega taotluste menetlemiseks, nii et enne tuleb kaela järgmine või vaata et ülejärgmine arve, kui laekub omavalitsuse toetus.

Mammi oli jahmunud. Tõsi, kui ta kirjutas, et tema elektriarved pole suurt muutunud, kuigi tal on börsipõhine leping, siis jaanuaris tulnud arve oli oluliselt suurem kui muidu keskmiselt. Aga teda see veel pankrotti ei aja, seda enam, et ta pole, vähemalt esialgu, mitte kuidagi oma harjumusi muutund. Peseb ennast, pesu ja nõusid, vett soojendab elektriboileriga, toitu  valmistab elektripliidil ja -ahjus, tuba püsib soe õhksoojuspumba abil, raadio mängib päev otsa, õhtul vahetab selle välja televiisor. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.01.2022
ELEKTRIŠOKI VÄLTIMISEKS! Ühe Eesti pereema säästunipp – kütan puuahjuga tuba ja teen häid vanaemade toite samal ajal. Trikid ja nipid!
12.01.2022
„Mine või võlavanglasse!“ Kortermajade küttearved võtavad hingetuks