Eesti uudised

VIDEO | Ligi: riik on teinud väga halvad otsused (236)

Ohtuleht.ee, 11. jaanuar 2022 23:16

Jürgen Ligi

Foto: Tiina Kõrtsini

Riik on energiahindade kompenseerimisel teinud väga halvad otsused, näiteks ei peaks võrgutasu või aktsiiside kompenseerimine olema universaalne, ütles ETV „Esimeses stuudios“ Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi.

Ligi sõnul jagatakse toetusi praegu liiga lausaliselt ning pigem maksab riik inimestele peale, et tarbimist samas mahus jätkata, mitte ei aita neid, kellel abi tõesti vaja on, vahendas ERRi uudisteportaal.

„Toetusi võib maksta keskklassile säästmiseks, vaesematele hakkama saamiseks. Keskeltläbi ei ole see probleem kõikehõlmav, keskklass ei vaesu sellest ühest arvest,“ arvas Ligi.

Ligi sõnul on elektri vabaturul pikalt madalal püsinud hinnad pigem praeguse olukorra kurja juur ning põhjustanud selle, et vahepealsed investeeringud võimsustesse on jäänud tegemata, sest ettevõtjatel pole selleks olnud stiimulit.

Samal teemal

11.01.2022
Keskerakond tahab, et riik maksaks kõigil kodutarbijatel kinni poole gaasi- ja elektriarvetest
11.01.2022
Pensionist suurema elektriarve saanud härra kirub bürokraatlikku süsteemi: inimesi narritatakse, et nad ei tuleks raha küsima
11.01.2022
President Karis pärast vestlusi koalitsioonierakondade juhtidega: loodan, et valitsus leiab elektrihinna kriisis kiired ja õiglased lahendused
11.01.2022
KA PRESIDENDID NUTAVAD! Presidendilossi elektriarve kasvas viiekohaliseks