Läti ja Eesti presidentide kohtumine Tartus. Tartu Ülikooli külastamine.Foto: Aldo Luud
Toimetas Keit Paju 11. jaanuar 2022 16:46

„Paljud Eesti inimesed on hädas ja mures. Nende nõutus ja pahameel järsult kasvanud elektri- ja soojaarvete pärast on arusaadav,“ ütles president Alar Karis. „Peaminister Kaja Kallas ja riigikogu spiiker Jüri Ratas kinnitasid mulle täna, et valitsus püüab leida lahendused, mis aitaksid võimalikult paljusid hädasolijaid,“ sõnas riigipea.

„Keegi meist ei taha võlgu elada, vaid õigeaegselt oma arved ära maksta. Neid ei saa jätta külma kätte, nii otseselt kui ka kaudselt,“ rõhutas Karis. 

„On hea meel, et ka valitsusjuhi arvates ei peaks riigile kuuluv Eesti Energia küsima elektriarvete maksmise ajatamise eest praegusel paljudele tarbijatele keerulisel ajal viivist,“ lausus riigipea. „See on näide küsimusest, mille lahendamine on lihtne.“

Karis palus valitsusel leida võimalus aidata tõhusalt ettevõtjad alates perearstikeskustest pagaritöökodadeni, kellest paljud on hüppeliselt tõusnud elektri- ja soojaarvete tõttu küsimuse ees, kas ja kuidas oma tegevust jätkata.

„Peaministri sõnul tegeleb haigekassa praegu eraldi toetusmeetme koostamisega terviseasutustele, mis on õige ja vajalik, kuid tuge vajavad paljud ettevõtjad,“ meenutas Karis. „Ei saa ka unustada, et endiselt oleme silmitsi koroonakriisiga, mis niigi muserdab ettevõtjad ja paljusid meie kaaskodanikke.“

Riigipea loodab, et valitsus vaatab veelkord üle, kuidas kompenseerida e-riigile kohaselt – kiirelt ja võimalikult vähese bürokraatiaga – suurenenud energiaarved neile, kes riigi abi vajavad. „Kui hetkel on takistusi, siis tuleb töötada selle kallal, et need ületada,“ lisas ta.

„Praegu ei ole aega raisata ebarealistlikele üleskutsetele või globaalsete arengutega väljavabandamisele, vaja on kiireid ja õiglasi lahendusi tänastele muredele ning samas tuleb vaadata ettepoole, sest see talv ei ole viimane ja Eesti inimesed vajavad kestlikke lahendusi ehk kindlustunnet nähtavaks tulevikuks,“ ütles Karis.

Samal teemal

Kommentaarid  (46)

Vladas 22. jaanuar 2022 02:51
Kindlasti lejäb metsa puid varuma ja küünlaid ongi lahendatut ,kus on need kõvad EL sõbrad 0.Kirbud külmuvad, aga karul pole probleeme ei kütega ega elektriga.Hea eesti elu bla,bla bla miks vaikime,kunagi olite kõvad juttu paunukut,rumala rahvusel pole midagi,kerjused KAS NÜÜD ON IKKA VENEMAA SÜÜDI VÕI SEE KES TEID lollitab s.t usa.
Küll see valitsus leiab 16. jaanuar 2022 20:37
Aasta 2020 lõpuks sai abielureferendumi eelnõu tolleaegselt opositsiooni erakonnalt pea 10 000 ettepanekut muudatusteks ja seda lühikese ajaga. Nüüd koalitsiooni erakonna ja valitsejatena peaks tööindu rohkem ja sihipärasemalt võtta olema, vaatame, kas tuleb ka kiirelt sadakondki õiglast lahendust ära.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS