Maailm

Suri Euroopa Parlamendi president David Sassoli (15)

Toimetas Aare Kartau, 11. jaanuar 2022 08:25

Itaallane David Sassoli (fotol) lahkus siitilmast teisipäeva varahommikul.

Foto: EPA/Scanpix

Teisipäeva varahommikul suri Aviano haiglas Euroopa Parlamendi president David Sassoli. 65aastane mees oli viibinud immuunsüsteemi probleemide tõttu haiglaravil juba üle kahe nädala.

Endine Itaalia ajakirjanik ja vasaktsentristlik poliitik David Sassoli oli olnud raskelt haige juba üle kahe nädala, mistõttu katkestas ta ka kõik ametlikud tegevused. Ehkki Sassoli viibis raske kopsupõletiku tõttu haiglaravil ka septembris, jätkas ta novembris poliitiliste kohustuste täitmist. Ta viidi immuunsüsteemi tõsise tüsistuse tõttu taas haiglasse detsembris, kirjutab BBC. Ta suri ööl vastu teisipäeva.

Sassolist sai Euroopa Parlamendi liige 2009. aastal. Poliitkarjäärile eelnes kolm kümnendit ajakirjanduslikku tegevust. Europarlamendi presidendiks valiti ta 2019. aasta juulis. Ametikohta peetakse Euroopa Liidu üheks tähtsamaks positsiooniks, mis hõlmab istungite juhatamist ja parlamendi tegevuse järelevalvet. Võidule järgnenud kõnes kutsus ta ELi üles pöörduma tagasi oma asutajate vaimu juurde, kes vahetasid sõjapidamise ja natsionalismi rahu ja võrdsuse vastu.

Hääletus Sassoli asendaja valimiseks oli kavandatud jaanuari lõpus. Kehva tervisega itaallane oli juba eelnevalt märkinud, et ei taotle tagasivalimist.

Oma kaastunent avaldas Twitteris ka president Alar Karis.