GENFIS OLGU LAUAL VAID ÜKS TEEMA: Keskendume Ukrainale ja sellele, et Venemaa koristaks oma väed selle riigi piiridelt, märkis reedel Genfi kõneluste kohta Ühendriikide välisminister Antony Blinken.

Foto: AFP/Scanpix
Tõnis Erilaid 9. jaanuar 2022 19:07

Venemaa algatusel esmaspäeval Ühendriikidega Genfis toimuv kõnelus on Moskva meelest mõeldud käsitlema nende läinud aasta 17. detsembril avalikustatud projekti, mis tagaks Venemaa turvalisuse ja peataks NATO laienemise. Ühendriigid ja NATO ei näe mingit vajadust neid nõudmisi pikemalt arutada ja Venemaa delegatsiooni juht Genfis, asevälisminister Sergei Rjabkov nentiski: „Meie dialoog võib lõppeda juba esimese kohtumisega. Washington ja NATO ei peaks looma endale selles suhtes mingeid illusioone.“ USA välisminister Antony Blinken oli juba arvanud, et Venemaa toobki esile „vale narratiivi“, õigustamaks oma vägede koondamist Ukraina piirile ja seal võimalikult puhkevaid lahinguid. „Me ei lase end sellest teemast kõrvale juhtida.“

Genfi dialoog, kus USA delegatsiooni juhib välisministri esimene asetäitja Wendy Sherman, peaks avama kõnelustenädala Venemaaga – 12. jaanuaril on kavas NATO-Venemaa nõukogu koosolek Brüsselis ja päev hiljem konsultatsioonid Viinis Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni raames. Pole veel selge, kas ja kuidas mõjutavad nende teemaringi praegused sündmused Kasahstanis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

nõudepeatus kõrbes ekspressil 10. jaanuar 2022 17:38
Jõuame siis teivasjaama lõpuks täiskiirusel
v 10. jaanuar 2022 08:56
USA ja Venemaa ummikus kokkuleppe tähendab seda,et euroopa koos oma liikmetega jääb enam kannatajaks.Elagu euroopa oma poliitikaga.
elagu CO2 gaasivaba Euroopa 10. jaanuar 2022 11:10
Euroopa on tegija Vene gaasi tarbides
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS