LAHE ELU: Viljar Veidenbergi hoolealused elavad nagu paradiisis. Paraku on mahe kallim ja hinnatõusudele haavatavam.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 6. jaanuar 2022 20:16

„Elektriarve oli pehmelt öeldes üllatus. Kui üleeelmise aasta detsembris jäi meie talu elektriarve alla kolme tuhande euro, siis mullu detsembris oli arve 7500. See tähendab ligi kolmekordset tõusu,“ ütleb Viljandimaal asuva Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg.

Mahe- ja väiketalunikud tõdevad, et sisendhindadega vastu seina surutuna tuleb püsima jäämiseks kindlasti tõsta toodangu hinda, mis omakorda võib viia selleni, et samuti hinnatõusudest rapitud ökotarbija ostab suurtootmiste odavama kraami.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

Elektribörs ei ole Börs 8. jaanuar 2022 19:05
Elektrist saab Bitcoini teha aga bitcoinist elektrit tagasi ei tee. Puudub võimalus koguda , hoida ja kasvust kas kahju või tulu saada. Päikesetootjad saavad toetust, et nad toodavad suvel ja tarbivad talvel, kui hind on 10x suurem. Salvestite puudumine on põhiline probleem, miks elektribörs ei ole Börs vaid mehhanism tootjatele hinna suurendamiseks. Riik vaatab pealt ja ei mürista vaid naudib käibe ja muu maksu lisamist lootusega lisatulu saada.
Peremees! 7. jaanuar 2022 22:42
Meie maksame, me oleme Tallinnast!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS