Jair Bolsonarot tabas taas terviserike.

Foto: EPA/Scanpix
Maailm
4. jaanuar 2022 10:08

KUNAGISE PUSSITAMISE MÕJU? Sooleprobleemid viisid Brasiilia presidendi haiglasse

Brasiilia vastuoluline president Jair Bolsonaro käis hiljuti taas puhkusereisil, ent jäi raskelt haigeks. Ta viidi pühapäeval haiglasse, kus tal tuvastati soolesulguse. Ise arvab Bolsonaro, et pidevate terviseprobleemide põhjuseks on talle 2018. aasta valimiskampaania ajal antud noahoop.

66aastane Bolsonaro postitas esmaspäeval Twitterisse foto endast haiglavoodis. Ta ütles, et arstid on paigaldanud talle nasogastraalsondi ja hindavad vajadust võimalikuks operatsiooniks. President kuulutas sotsiaalmeedias, et tal tekkis pühapäeva pärastlõunal pärast lõunasööki halb enesetunne. Ta lennutati lõunapoolsest Santa Catarina osariigist kiirelt riigi suurima linna São Paulo haiglasse.

Bolsonaro märkis, et kui ta tänavu juulis haiglasse viidi, tekkisid tal sarnased sümptomid. Riigipea väitel on tema terviseprobleemide põhjuseks 2018. aastal toimunud intsident – toona löödi talle presidendikampaania ajal nuga kõhtu. Bolsonaro sai rünnakus tõsiselt haavata ja talle on tehtud pärast seda vähemalt neli operatsiooni. Esmaspäeval avaldatud teates mainisid arstid, et riigipea seisund on paranemas, ent praegu pole teada, kas ta võiks vajada täiendavat operatsiooni, vahendab BBC.

2019. aastal ametisse asunud president – kes on ametiaja jooksul paistnud silma paljude võrdlemisi jaburate väljaütlemiste ja tegudega – kavatseb tänavu sügisel toimuvatel valimistel taas kandideerida. Tema populaarsus on viimastel kuudel siiski langenud, kuna valitsust on ulatusliku koroonaviiruse leviku ja Brasiilia kehva majandusliku seisu tõttu laialdaselt kritiseeritud. Alles detsembris sattus president Bolsonaro pahameele alla, kuna ta ei katkestanud puhkust, kui Bahia osariigis möllasid üleujutused, mille tõttu hukkus vähemalt 25 inimest. Riigipea postitas seevastu endast videoid, kuidas ta rannas rõõmsalt jetiga ringi paarutas.