Liisa Mugra, reporter 30. detsember 2021 20:32

Järjekordne aasta on välgukiirusel möödunud ja 2021 kohe-kohe lõppemas. Ilmselt igaüks meist vaatab möödunule tagasi – kes heldinult mõtleb imelisele ajale, kes võib-olla veidi kriitilisema pilguga, sest asjad pole läinud täpselt nii nagu sooviks. Sama palju vaatame me tulevikku ja algav aasta on usutavasti paljude jaoks nii-öelda uus algus. Tehakse rahu möödunud aastaga ja planeeritakse uut. Kuidas siis 2021 väärikalt ära saata ja alustada uut? 

Esiteks usun, et aasta lõpp on hea hetk panna punkt mingitele teatud asjadele meie elus, millega me pole rahul – olgu need kehvad suhted, mitte kuhugi viivad mõtte- ja käitumismustrid või sootuks halvad harjumused. Juba mitmendat korda võtan endale aasta lõpus paberlehe ette ja kirjutan kirja justkui iseendale – jätan vanasse aastasse kõik selle halva, mis on minusse kogunenud, mind ümbritsenud või juhtunud ning lasen sellel minna. Vajadusel õpin. Usun, et ilma nii-öelda puhta lõuendita (loe: lahti laskmata)  imeilusat pilti (loe: uut aastat) ei maali. Seejärel vaatan aastale tagasi ja olen tänulik kõige hea eest, mis minu teele sattunud on. Alati on kõiges midagi positiivset, eks! See tuleb lihtsalt üles leida. 

Siis tasub viia pilk tulevikku ehk aastasse 2022. Teadupoolest on sõnal suur jõud ja unistused kipuvad täituma just siis, kui need välja ütled. Sestap kirjutangi iga aasta lõpuks lisaks eelmise aasta tagasivaatele üles ka enda unistused ja eesmärgid järgnevaks. Need ei pea olema kindlasti kolossaalsed, vaid iga väiksemagi eesmärgi paberile kirjapanek aitab unistuste täitumisele kaasa. 

Ühesõnaga – jätame üheskoos jamad vanasse ja liigume tänutundega uude aastasse! Loodame, et 2022 tuleb vähemalt sama vinge või vaat et vingemgi!

Kommentaarid  (9)

xmx 2. jaanuar 2022 22:02
Tahad mehele--võta kaalus juurde/või maha.Praegu eiole ei õiget tegu/ega nägu.Elukogemust ei ole.Sorry-ainult minu arvamine.
Putin Bin Laden 2. jaanuar 2022 12:20
Pehme liberaalne Lääs kaotab igas aspektis metsikule Idale.......see jutuke on hea näide naiivsusest ja lapsemeelsusest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS