Foto on illustratiivne.

Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 30. detsember 2021 18:36

Neljapäeval kell 16.28 teatati raskest liiklusõnnetusest Tartu maakonnas Talvikese külas Põlva-Reola mnt 24. kilomeetril. Esialgsetel andmetel sõitis Volkswagenit juhtinud mees tagant otsa paremale teeserva pargitud sisse lülitatud ohutuledega veoauto haagisele.

Sõiduautot Volkswagen juhtinud 70aastane mees sai avariis paraku sedavõrd raskelt viga, et hukkus sündmuskohal. Peale juhtide rohkem inimesi õnnetuse hetkel autodes ei olnud ning keegi rohkem viga ei saanud.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, kus lubatud suurim piirkiirus on 90 km/h. Praegu on teada, et mõlemad sõidukid olid tehniliselt korras, ka vastasid nõuetele rehvid. Kas õnnetuse võis tingida Volkswagenit juhtinud mehe terviserike või midagi muud, on veel selgitamisel.

Tartu avariikorrapidaja Agnes Tilkson ütles, et hetkel on raske täpselt öelda, mis traagilise avarii põhjustas, aga talvised teeolud nõuavad eriti suurt tähelepanu ka kogenud autojuhilt. „Talvel libedaga pikeneb oluliselt sõiduki pidurdusteekond ning seetõttu on äärmiselt oluline eessõitva masinaga turvaliselt pika pikivahe hoidmine. See võimaldab õigeaegselt reageerida ka juhul, kui eessõitja järsult pidurdab,“ ütles Tilkson.

Sel aastal on Eestis liiklusõnnetustes hukkunud 55 inimest.