Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

TOP 10 | Kuula reisi-podcast’i „Järgmine peatus“ selle aasta kõige popimaid saateid! (5)

Ohtuleht.ee, 30. detsember 2021 11:00

Hiie-Liin Tamm jutustas oma ajast Sansibaril.

Foto: Erakogu

Aasta on kohe-kohe jõudmas lõpule ning on aeg teha kokkuvõte, millised reisiteemad läksid tänavu podcast’i „Järgmine peatus“ kuulajatele kõige enam peale.

Aasta kõige kuulatum saade läks eetrisse 24. novembril, mil Hiie-Liin Tamm jutustas oma ajast Sansibaril. Kuna möödunud aasta lõpul oli koroonarindel äärmiselt segane aeg, ei julgenud Hiie-Liin õieti kellelegi öelda, et Tansaaniasse suundub. Sansibari saarel kohapeal viibides tundus olemine aga sedavõrd mõnus, et reisi sai aina pikendatud… kuni viis kuud oli täis. Samas tunnistab saatekülaline, et reisis sellele paradiisisaarele just põhjusel, et enamik maailmast oli kinni – Sansibar aga tervitas turiste. Hiie-Liin räägib veel saates kaugtöö tegemisest, peamistest kuluartiklitest, islami osatähtsusest Sansibaril (ja kuidas see tema elu mõjutas), valgete (jõukate) turistide ja kohalike segapaaridest, kuhu tasub turistil Sansibaril suunduda ja palju muudki. Kuula saadet SIIT!

Kolmas aasta kõige kuulatum saade ilmus sügise hakul, mil Kadri Türk rääkis, kuidas ta oma kolme lapsega kuuks ajaks Hispaaniasse läks. Kuna Kadri abikaasa tegi kodus remonti, otsustas naine lastega jalust minna ja miks mitte veeta see aeg soojas Hispaanias? Juttu oli nii probleemidest elukoha leidmisel, kui palju see kõik maksma läks, kokkulepetest lastega ning mis olid Kadri enda suurimad hirmud. Kuula saadet SIIT!

Neljanda aasta populaarseima saate külaliseks oli lauljatar Airi Vipulkumar Kansar, kes rääkis Indiast. Kuna Airi abikaasa on Indiast pärit, on Airil pädev sisevaade sealsest elust – juttu tuli näiteks soodsa hinnaga teenijate palkamisest, kastisüsteemist abielude puhul, koroonalõksus olemisest ja paljustki muust. Kuula saadet SIIT!

Viienda saate külaliseks oli Riina Einasto, kes kõneles kodus hooldaja tööst Inglismaal. Kuula saadet SIIT!

Kuues saade oli taas seotud lastega – külaline Kristi Vohla jutustas, kuidas armastab koos oma kolme lapsega reisida. Kuuleme, mida võtta arvesse võsukestega välismaale suundudes, kuhu tasub minna ja mida see kõik lastele õpetab. Kuula saadet SIIT!

Seitsmes saade keskendus juudipulmadele Floridas ning oma elust rääkis Kerli Kirch-Schneider. Kuigi Kerli läks Ameerika Ühendriikidesse ajutiselt, on ta nüüdseks seal elanud üle kümne aasta. Ka oma tulevast kohtas naine sealmail – muuseas esimesed pool aastat ei olnud Kerlil aimugi, et kaasa on juudipäritolu. Saates vestab Kerli muuhulgas suurejoonelistest juudipulmadest, igapäevastest kommetest, läbisaamisest mehe perega ning mis (kehva) mulje ta jättis oma tulevasele ämmale esmakohtumisel. Kuula saadet SIIT!

Aasta kuulatavuselt kaheksas saade võttis suuna Teravmägedele ning oma elust jutustas Kaisa Rebane. Saates on näiteks teemaks kohtumised jääkarudega, kärepakane, polaaröö, millal on parim aeg Teravmägesid külastada ning miks sinnatulijad naljalt tööd ei leia. Kuula saadet SIIT!

Üheksas saade keskendus Assooridele ning sellest rääkisid Kristo Veertee ja Eliise Mesi. Külalistel ei jäänud Assooride osas kiidusõnadest puudu, kuid ometi on veidi arusaamatu, miks küll eestlased nii vähe sinnamaile satuvad. Saates jagatakse praktilisi nõuandeid Assooridele reisimise osas. Kuula saadet SIIT!

Aasta kümnes saade viis meid roadtrip'ile Norrasse ning saatekülaliseks oli Sander Koit. Sander rääkis mägedes sõitmisest, kuidas teha autos magamine mugavaks, kõige kaunimatest ööbimiskohtadest, Norra hindadest ja sellest, mis juhtub, kui Norra mägedes peaks auto katki minema... Kuula saadet SIIT!

Samal teemal

30.12.2021
TOP 10 | Just need on Õhtulehe meelelahutuse aasta loetuimad lood