Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Kirglik hääletaja: üks juht küsis meilt, kas on okei, et ta tõmbab sõidu ajal marihuaanat (3)

Ohtuleht.ee, 29. detsember 2021 11:00

Tänase saate külaline Indrek Niibo (vaata tema YouTube'i kanalit SIIT) on kirglik hääletaja, kes on pöidlaküüdiga liikunud paljudes Euroopa riikides, aga ka Indias, Iisraelis ja Jordaanias. Suvel hääletas ta Tartust Kreekasse.

Indreku arvates on hääletamine elustiil ning ta tõeliselt naudib seda – küll aga on olnud nii mõneski riigis keeruline inimestele selgitada, mis see hääletamine üldse on. Näiteks Indias olid kohalikud väga segaduses, kui Indrek ja tema sõbranna püüdsid tee ääres mõne transpordivahendi peale saada. Muidu peab Indrek Indiat aga üsna ohutuks kohaks, kus hääletada – kõige suurem oht oleks ilmselt hoopis liiklusõnnetusse sattuda. India kummalistest juhtumistest rääkides ei saa märkimata jätta seda, kuidas ühes külakeses katsetati Indreku sõbrannat kohalikule abikaasaks sokutada…

Aegade jooksul on saatekülaline hääletanud näiteks politseiautosse, hobuvankrile ning sõitnud võõra juhi pagasiruumis. Ta on pidanud jagama teise inimesega turvavööd, pääsenud liiklusõnnetusest ning kohanud vägagi veidraid juhte.

Saates jutustab Indrek ka seda, millised kohad on hääletamiseks parimad ja halvimad, kus ta unistab hääletada ning kuidas on koroonaaeg seda maailma mõjutanud (kas juhid ikka julgevad võõraid peale võtta).

Vestlust juhib Liina Metsküla

Samal teemal

22.12.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Jõulud Maltal: pühadetunne ilma lumeta, kingihulluse puudumine ja kohalike põlgus verivorsti vastu
15.12.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Motikaga mööda maailma matkav Erki: kõige ohtlikum olukord oli Venemaal, kui sõitsin teelt välja