Nuhkvara kasutamine on tekitanud viimastel aastatel üha enam kõneainet. Fotol meeleavaldajad Pegasust tootva Iisraeli ettevõtte NSO Groupi kontori ees.

Foto: Reuters/Scanpix
Aare Kartau 28. detsember 2021 12:24

Toronto ülikooli uurimisrühm on leidnud uusi tõendeid, et Poola opositsioonitegelaste nutiseadmed sattusid 2019. aasta valimiskampaania ajal häkkimise ohvriks. Suurim opositsioonierakond vihjab võrdlemisi julgelt võimalusele, et Iisraelis toodetud kurikuulsat Pegasuse nuhkvara kasutas Poola valitsus, mida juhib rahvuskonservatiivne partei Õigus ja Õiglus (PiS).

Uudisteagentuuri AP teatel tekitab enim murekohti viimastel üldvalimistel valitseva Õiguse ja Õigluse järel teise tulemuse teinud erakonna Kodanike Platvormi ühe juhi Krzysztof Brejza juhtum. Leiti, et Poola senatisse kuuluva mehe telefon sattus 2019. aasta valimiste eel nuhkvara ohvriks lausa 33 korral. Toona juhtis ta Kodanike Platvormi valimiskampaaniat. Teatavasti avaldas PiSi käepikenduseks muutunud riiklik meedia Brejza telefonist lekkinud tekstisõnumeid, mis avaldasid nii talle kui ka erakonna kampaaniale kahjulikku mõju. „Ma ei tea, kui palju hääli see minult ja kogu koalitsioonilt võttis,“ tõdes Brejza.

Edasi lugemiseks: