Foto: Karin Jaanus
Laur Uudam, arvamustoimetaja 24. detsember 2021 23:02

Peaminister Kaja Kallas käitus kui poliitik – kõik inimesed ümberringi on ärakasutamiseks, kui kedagi enam vaja ei lähe või ei käitu nood nii nagu poliitikul parajasti vaja, siis võib liigseks osutunud pikema jututa nagu vana kaltsu nurka visata. Räägitagu teadusnõukoja värskest väljavahetamisest mida tahes, välja ei paista too samm kuigi heana. Tehti seda vahetult enne jõule, et teema ei läheks pühade aegu suure kella külge.

Ja veel too Kallase jutt, et teadusnõukoja liikmed olevat väsinud ja  vajavad puhkust. Mäletame ju, kuidas putšistid teatasid, et Gorbatšov on haige ja vajab puhkust. Nii Irja Lutsar kui Krista Fischer lükkavad mõlemad väsimuse jutu ümber. „See on ka teada, et ei olnud vabatahtlik ära minek. Ma olin nõus retke jätkama,“ ütles Lutsar ERRile.

Kuivõrd avaliku info kraanide kinnikeeramisest ja politiseeritud nõukojast saab valitsusel olema abi koroonaviirusega toimetulekul näeme üsna pea. Välistatud pole ka kaksikvõimu tekkimine, kui Maimetsa teadusnõukoda vaikib, kuid senine teadusnõukoda jätkab endiselt lahkelt ajakirjanduse vahendusel oma info jagamist. Sel juhul jääb rumalasse olukorda just Kallas, kui kahe teadusnõukoja erinevatest seisukohtadest valib tegutsemise aluseks vaid uue nõukoja interpreteeringud.     

Samal teemal

Kommentaarid  (239)

EKRE 28. detsember 2021 17:46
Loodetavasti tuleb ka sellele PortoRollo kurjategijate bandele kunagi kohtupäev.
Einar 28. detsember 2021 04:58
see valitsus sülitab rahva peale.. kes ei meeldi see lendab minema.. see meenutabdak, et oma suu nii-väga nõuka aegu.. kus nkvde kgb tegid musta töö ära aga nüüdne kaja kallas ja teisigi veel teevad avalikult ise selle musta töö ka ära kallase valitsus on nii palju valetanud petnud rahvast rahvale raha ei jagu ,aga enestele palkasid suurendadakse lausa 1000-ndeid juurde ja siis irvitadakse veel näkku ka et mis sa siis lähed poodi ja tahad liha kui see nii kallis on ,näri siis kapsast kerja siis.. seega kes suu avab sellele tehakse 1,0 ära küll leitakse põhjus süüdegu mille eest karista
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS