JUHTKOND TAGASI TARTUSSE! Tartu linnapea Urmas Klaas ütleb, et üle poole haridus- ja teadusministeeriumi juhtkonnast peaks asuma Tartus.Foto: Aldo Luud
Nils Niitra 22. detsember 2021 11:12

„Seda, millega Reps alustas, ei pea Kersna ju ometi jätkama!“ põrutab Tartu linnapea Urmas Klaas oma erakonnakaaslase suunal. Tegelikult trumpab Liina Kersna haridus- ja teadusministeeriumi hiiliva Tallinna kolimisega Mailis Repsi isegi üle.

2017. aasta sügisel töötas haridusministeeriumi Tartu peamajas circa 150 ja Tallinna esinduses 50 inimest, ent praegu on Tartus 140 ja Tallinnas 100 inimest. Tartus on niisiis inimesi kümne võrra vähem, Tallinnas poolesaja võrra enam. Seejuures olid varem Tartus kõik kolm asekantslerit, nüüd on Tallinnas nii asekantslerid kui mõnede osakondade juhid. Seega on avalikkusele puru silmaajamine mistahes väited, nagu oleks endiselt tegu ministeeriumi peamajaga – ei, see on filiaal. Erinevalt paljudest teistest riigiasutustest on haridus- ja teadusministeerium pigem vilistanud riigi korraldusele viia ametikohti Tallinnast välja. Vastupidi, neid kolitakse pealinna tagasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Nemo 24. detsember 2021 22:36
„Mäletan juba varasematest aastatest täpselt sama teematõstatust, kui ministeerium otsis inimesi töökohaga Tallinnas. Ma imestan, et sellest ei ole õpitud ja seda ei ole ära muudetud.“ Minister ei peaks mitte imestama vaid mõtlema, otsustama ja tegutsema.
Huvitav 24. detsember 2021 10:44
Repsi ajal siis oli ametnikke kokku kahe linna peale 200,aga Kersna lühikese aja jooksul juba 240 ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS