Soomes kehtestatakse karmimad piirangud.

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 22. detsember 2021 09:09

Teisipäeva õhtul toimunud istungil otsustas Soome valitsus taastada koroonaviiruse leviku tõttu piirikontrolli teiste Euroopa riikidega. Tegu on ajutise käiguga, ent jaanuari keskpaigani peavad Soome reisijad näitama ette nii koroonapassi kui ka tõendi negatiivsest koroonatestist.

Hilisõhtuni veninud valitsusistungil otsustati kehtestada uusi piiranguid, et takistada koroonaviiruse levikut. Põhjanaabritele valmistab muret omikrontüve kiire levik. Piirangud hakkavad kehtima 28. detsembrist ja lõpevad praeguse seisuga 16. jaanuaril, teatab Yle.

Eestlaste jaoks ilmselt olulisim muudatus on seotud reisimispiirangutega. Soome saabujad peavad ette näitama vaktsiinipassi või tõendi, millel on kirjas, et Covid-19 on läbipõetud vähem kui kuus kuud tagasi. Samuti on vaja esitada negatiivse koroonatesti sertifikaat, mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi. Seega on vaja Soome pääsemiseks nii vaktsineerimispassi kui ka negatiivset koroonatesti. Negatiivset testi ei vaja Soome naasvad kodanikud, seal alalise elukohaga välismaalased või inimesed, kellel on riiki saabumiseks mõjuvad isiklikud või perekondlikud põhjused.

Lisaks piirati toitlustus- ja meelelahutusasutuste lahtiolekuaegu, koroonapassi nõue kehtestati „madala riskitasemega“ asutustele (nt muuseumitele, raamatukogudele jne) ning ülikoolides lõpetati kontaktõpe.