Eesti uudised

VIDEOD | KAS LIHA SÖÖMATA JA TAIMEMÜRKIDETA TÕESTI EI SAA? Riigi rahaga filmitud „Toidukool“ ajab keskkonnasõpradel närvi mustaks (3)

Laura Saks, 28. detsember 2021 14:39

POOLIK TÕDE? Eesti Põllumajanduskoja videosarjas „Toidukool“ esitab Ott Sepp väiteid põllumajanduse ja liha söömise ning traditsioonide kohta. Ekspertide sõnul on tegemist vaid väikese osaga suurest pildist.

Foto: Kollaaž (5 x kuvatõmmised põllumajanduskoja videotest)

Kas kalli raha eest ja riigi toetustega toodetud „Toidukooli“ videotes leidub tõesti väärinfot? „Täielik hülgemöla!“ kritiseerib üks vaataja Youtube'i keskkonnas. Toitumis- ja keskkonnaeksperdid võtavad pulkadeks lahti, kui tõesed on videotes toodud väited, näiteks kas tõesti pole võimalik elada ilma liha söömata ja põllumajandusmürke kasutamata.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) tellimusel toodetud videotes edastab infot näitleja Ott Sepp. „Kuna klippidesse on rääkima valitud koomikuna tuntud Sepp, mõjuvad need paroodiana,“ märgib Eestimaa Looduse Fondi (ELF) põllumajandusekspert Aleksei Lotman. Ta sõnab, et tegu on demagoogia meistriklassiga – osa jutuga võib nõustuda, aga teine pool on vale. Need on klippides nii läbipõimunud, et seal peab teksti rida-realt lahkama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.01.2022
Toomas Kukk: Eesti elurikka metsa suurim vaenlane ei ole mitte lageraie, vaid kuivendamine
16.12.2021
Mesinike Liidu esindaja Aleksander Kilk: mesindus on üha rohkem seotud erinevate põllumajandusharudega
13.12.2021
PÕLLUMEHED MURES: toiduainete hinnad võivad paiskuda elektriga võrreldavasse pöörisesse
03.12.2021
ÜHA ROHKEM KOBARMÜRKE! Taimekaitsevahenditega liialdamine teeb loodusele karuteene