Õhtulehe toimetaja Mariliis Pinn vaatas üle 79 omavalitsuse kodulehed ja üritas selgeks teha, kuidas käib nendes toimetulekutoetuse taotlemine. Keila e-taotluste keskkonda sai mugavalt smart-IDga sisse logida ja seejärel avalduse täita.

Foto: Helen Vaher
Mariliis Pinn 20. detsember 2021 19:55

Õhtulehe analüüs näitab, et elektrihinna kompenseerimiseks mõeldud meede toob endaga omavalitsustele kaasa erakordse halduskoormuse, taotlejatele segaduse ja kõik see lõpeb valitsuses kas uue tüli, vastutava ministri lahkumise või hoopis valitsuse lagunemisega.

„Valitsusel on haruldane üksmeel elektrihinna kiires ja sihitud leevendamises ehk toetuse maksmises neile peredele, kelle sissetulek jääb allapoole eelmise aasta mediaanpalka,“ ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus „Aktuaalsele kaamerale“. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

Ikka aru ei saada? 21. detsember 2021 14:10
See tegelikult on mõeldud neile, kes majandavad oma mitme riiulifirmaga 0-töötaja, 0-tööjõu ja 0-riigimaksuga. Sellistel on skeemitamine ja see sahkerdamise bürokraatia käpas, need sahkerdavad ka neid toetusi kuigi kuusissetulekud on kümnetes tuhandetes. Sellised mängivad ka elektrihinnaga. Päris vaesed ja vaesusriskis inimesed elektrihinnaga ei mängi. Rehv muide on alati soosinud niisugust eelkirjeldatud skeemitamist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS