Pesu siiski näomaskiks ei kõlba.Foto: PantherMedia/Scanpix
Greete Kõrvits 17. detsember 2021 19:40

Üks ameeriklane otsustas lennukites kohustusliku maskikandmise nõude lahendada omal viisil: kasutades näo katmiseks naiste aluspesu. Selle peale visati ta õhumasinast välja (mõistagi mitte lennu ajal).

Adam Jennel jääb õigust ülegi. Ta leiab, et trussikumask ei riku pardalemineku reegleid. Ta möönab küll, et tema katsetus on teadlikult tobe, kuid samamoodi peab ta tobedaks ka maskinõuet kui sellist.

Ettevõte United Airlines, kes kõnealuse Fort Lauderdale'ist Washingtoni suunduva lennu korraldas, sellega ei nõustu. Kuigi United ei nõua erinevalt näiteks sakslaste Lufthansast kindlat tüüpi maske (meditsiiniline, FFP2 jne), on neil siiski konkreetsed juhised, et mask peab täielikult katma reisija nina ja suu ning sellel ei tohi olla ühtegi avaust. Samuti kinnitasid Unitedi töötajad ABC Newsile, et nende meelest Jenne trikk naljakas ei olnud.

Ning see polnud Jennel ka esimene kord püksikuid maskina kasutada. Kord varem üritas ta sellise „maskiga“ pääseda Delta Airlinesi pardale. Ka siis ei lubatud tal reisi jätkata.