Foto: Martin Ahven
Toimetas Elis Kusma 16. detsember 2021 13:26

Valitsus otsustas 31. detsembrist kuni 2. jaanuari hommikuni peatada meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu. 2. jaanuari õhtust tuleb avalikes siseruumides taas öisest liikumispiirangust kinni pidada, teatas riigikantselei. Leevendus kehtestatakse aastavahetuse tähistamiseks. Lisaks täiendas valitsus Covidi korraldusi viitega kriis.ee kodulehele.

„Omikronitüvi on Eestisse jõudnud ja levib jõudsalt. Seetõttu ei saa valitsus kella 23 sulgemisaja piirangut püsivalt maha võtta,“ ütles peaminister Kaja Kallas. „Küll aga otsustasime riske teadvustades teha erandi aastavahetusele ja sellele järgnevale laupäevale, kuid ainult nendeks kaheks õhtuks. Koroonaaeg on olnud paljudele keeruline ning mõistame suurt soovi aasta möödumist ja uue algust pidulikult mööda saata. See erand on tänu kõigile tublidele Eesti inimestele, kes on käitunud vastutustundlikult ja hoolsalt vaktsineerinud. Erand ei tähenda, et viirus nendel kahel õhtul jätkuvalt ei leviks. Seega panen kõigile, kes otsustavad aastavahetuse veeta avalikes paikades, südamele käituda eriti vastutustundlikult iseenda ja kõigi teiste kaitseks. Väga oluline on esimesel võimalusel ära teha ka tõhustusdoos, mis uuringute andmetel annab oluliselt tugevama kaitse omikronitüve vastu,“ täiendas ta.

2. jaanuari õhtust tuleb avalikes siseruumides taas kinni pidada ajavahemikus 23–6 kestvast liikumispiirangust. Leevendus puudutab eelkõige kultuuri-, meelelahutus- ja toitlustusasutusi ning teisi siseruumides avalike ürituste korraldajaid. Avalikus siseruumis korraldatud tegevustele pääsemiseks tuleb esitada Covidi tõend.

Koroonaviiruse leviku riskitase on Eestis praegu keskmine. Keskmise riskitaseme korral tuleb endiselt kanda avalikes siseruumides maske, liikuda hajutatult, kasutada desinfitseerimisvõimalusi. Enne riskirühma inimesega kohtumist on tungiv soovitus teha kiirtest. Isegi kergete sümptomite korral tuleb jääda koju ja teha kiirtest, testi positiivse vastuse korral konsulteerida arstiga ja jääda karantiini. Kontrollitud avalikes ruumides tuleb esitada Covidi tõend. Rohkem käitumisjuhiseid konkreetsel riskitasemel leiab kriis.ee lehelt: https://kriis.ee/kriisi-juhtimine-kusimused-ja-vastused/kriisi-juhtimine/riskitasemed

Alates 20. detsembrist leiab kriis.ee lehelt lisaks üldist reisimist puudutavale teabele ka seni välisministeeriumi veebis olnud detailinfo Eestisse sisenemise kohta sõltuvalt lähteriigist. Muudatuse eesmärk on koondada kogu Covidi kriisiga seonduv teave võimalikult kasutajamugavalt ühele kesksele lehele.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

xmx 22. detsember 2021 20:13
KURAT-tõsiselt,ma tahan näha kes julgeb minult uuel aastal maskikandmist nõuda!See jama kisub juba isiklikuks--ja seal vahendeid ei valita.
Meie mees 19. detsember 2021 18:08
Reedel, 24.12.2021 viskame kõik maskid minema! Viskame hirmu ja kartused minema. Oleme julged ja jätkame normaalset elu ilma sundtsirkusega, ilma valede ja ilma kisa, kära ja läbuta! Ka ilm mõtetu alkoholita ja mõtetu nikotiinita! Ilusat elu!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS