Kas Guinnessi õlu mõjub juustele tõesti palsamina? Kas juuksed kasvavad kiiremini, kui neid iga poolteise kuu tagant lõigata? Briti tippjuuksur Neil Cornelius haarab käärid ja asub juuksemüütide kallale.

Müüt * Kui pole võimalik juukseid pesta, raputage pähe talki - see imeb rasu endasse.

Tõsi. Ehkki müügil on ka nn kuivšampoone, tasub osta talki, sest see on hinnalt palju soodsam. Raputage veidi talki juuksejuurtele ning harjake siis välja. Rasvane läige kaob paugupealt.

Müüt: * Lõhenenud juukseotsi saab ravida intensiivhooldusvedelikega.

Vale. Lõhenenud juukseotstest saab lahti ainult siis, kui lasta nad ära lõigata. Kui juuksekarvad on otsast lõhki, siis võib asi ainult hullemaks minna.

Müüt * Kui kasvatate juukseid, tuleks neid iga poolteise kuu tagant lõigata. See soodustab juuksekasvu.

Nii ja naa. Juuksed kasvavad umbes kaks ja pool sentimeetrit kuus. Korrapärane lõikamine aitab ennetada juukseotste lõhenemist ning säästab teid hilisemast suuremast kärpimisest.

Müüt * Rasedad ei tohiks juukseid värvida.

Nii ja naa. Rase ei tohiks kasutada toonijaid ja teisi värvained, mis tungivad peanahka. See ei tähenda, et rasedad peaksid hoiduma taimsetest värvidest ja salgutriibutajatest. Kumbki ei kujuta endast lootele mingit ohtu.

Müüt * Säbrulisi juukseid ei saa ilma pealgi läikima.

Vale. Kui käharpeale pühendada palju tähelepanu ja hoolitsust, hakkab juus kindlasti läikima. Ehkki lõhenenud juukseotste raviks mõeldud seerum ei anna pikaajalist tulemust, annab ta juustele mõneks ajaks kauni sära.

Müüt * Külma veega loputamine paneb juuksed läikima.

Vale. Soe vesi avab karvanääpsu, külm suleb. Juuksele annavad läike siiski ainult palsamis sisalduvad valgud.

Müüt * Guinnessi õlu on maailma parim juuksepalsam.

Vale. Juuksehooldusvahendid on nii palju edasi arenenud, et Guinnessi õlut võib kasutada selleks, milleks ta loodud on - üksnes joomiseks.

Müüt * Juuksekarva silendavad šampoonid täidavad oma eesmärki.

Vale. Lokkis juukseid saab sirgeks üksnes ajutiselt föönimisega või siis professionaali tehtud keemilise töötlusega, mis võib juuksekarvale väga rängalt mõjuda.

Müüt * Juuste seisundit mõjutab kõik, mis me suhu pistame.

Tõsi. Heast šampoonist ja palsamist on kasu, kuid korralikku toitumist see asendada ei suuda. Tervislik toit ergutab juukseid ja paneb need läikima. Niisiis tasub süüa värsket puu- ja köögivilja, läätsi, täisteratooteid ja värsket rasvast kala. Ning juua ohtralt vett.

Müüt * Kaks-ühes-tooted säästavad hommikul aega.

Tõsi, kuid kuna sellistes toodetes on vähe palsamit, ei pruugi juuksed vajalikku toitu saada. Palsam annab juustele läike ja kahandab staatilise elektri hulka. Nii on kergem soengut teha.

Müüt * Rasuste juustega inimesed ei tohiks palsamit üldse kasutada.

Vale. Kerge palsam ei tee kellelegi paha. Veenduge kõigepealt, kas teil ikka on rasused juuksed. Peske juukseid iga päev ja vaadake, kas asi paraneb. Kui peanahk on endiselt rasune, pange palsamit tagasihoidlikult. Ja peaasi - mitte juurtele, vaid juuste otstesse ja keskele.

Müüt * Kui juukseid poolteist kuud mitte pesta, lähevad nad iseenesest puhtaks.

Tõsi. Juuksed oskavad ise tasakaalu saavutada. Tõsi, esimesed neli nädalat võib pea päris kole välja näha (ja kole tunne on ka), aga varsti puhastuvad juuksed ise. Õhemate juustega inimesed ei pruugi sellest kasu saada, sest nende soengule annab šampoon kohevust.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis