Svjatlana Tsihhanovskaja hoidmas käes fotot oma abikaasast Sergeist. Viimane mõisteti nüüd pikaks ajaks vangi.

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 14. detsember 2021 14:10

Valgevene opositsionäär ja kunagine presidendikandidaat Sergei Tsihhanovski mõisteti vastuolulisel kohtuistungil 18 aastaks vangi. Talle pandi süüks massimeeleavalduste korraldamist ja muid pahategusid – süüdistused olid ilmselt fabritseeritud. Sergei abikaasa Svjatlana peab mehe karistamist vastuvõetamatuks.

Valgevene riikliku uudisteagentuuri teatel kuulutati kohtuotsus välja riigi idaosas asuvas Gomeli linnas, vahendab BBC. Samas protsessis mõisteti Sergei Tsihhanovski kõrval süüdi veel kolm opositsioonitegelast – Mikola Statkevitš, Igor Losik ja Vladimir Tsõganovitš. Teadaolevalt on Tsihhanovski pärast eelmisel aastal vahi alla võtmist kritiseerinud korduvalt Aljaksandr Lukašenka režiimi ja vastuolulise valimisvõidu vastu korraldatud massiprotestide jõhkrat mahasurumist.

Sergei abikaasa Svjatlana Tsihhanovskaja seadis teisipäeval tema mehe saatuse üle otsustanud kohtu usaldusväärtuse kahtluse alla. Naine märkis, et kõik Sergei vastu esitatud süüdistused ja nende põhjal määratavad karistused on vastuvõetamatud. „Ma kaitsen jätkuvalt inimest, keda ma armastan ja kellest sai miljonite valgevenelaste liider,“ märkis Svjatlana enne otsuse teatavakstegemist sotsiaalmeediasse postitatud videos.

Väljapaistev opositsiooniliider Sergei Tsihhanovski kavatses osaleda 2020. aasta presidendivalimistel. Riigipea Aljaksandr Lukašenkale väljakutse ei meeldinud, mistõttu vahistati Tsihhanovski enne valimisi. Tema koha võttis üle abikaasa Svjatlana Tsihhanovskaja, kes pidi vahetult pärast valimispäeva ja Lukašenka küsitavat võitu riigist lahkuma. Ta põgenes koos lastega julgeolekukaalutlustel Leetu.

Samal teemal

Kommentaarid  (35)

Lugesin Baba Vanga 17. detsember 2021 07:31
ennustusi kus oli,et osad väikesed riigid koovad,2022 ameerika alustab euroopas sõda mille ta ise kaotab ja kolme aasta järel ukrainlased lähevad venemaa rüppe ja saavad õnnelikuks.
Reaalsus 15. detsember 2021 10:34
***Talle pandi süüks massimeeleavalduste korraldamist ja muid pahategusid – süüdistused olid ilmselt fabritseeritud.*** Kõik nägid ka Eesti uudistes Valgevene massilisi meeleavaldusi ja tolle iseahakanud presidendi Tsihanovskaja üleskutseid allumatusele, seega ei ole see fabritseeritud süüdistus. Täpselt samasuguse tegevuse eest, aga võrratult tagasihoidlikuma tulemusega, pandi Eestis Tiit Madisson vangi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS