Eesti uudised

Vihjeid kutsikavabrikute kohta tuleb järjest juurde

Mis on saanud kutsikavabrikust päästetud chihuahua'dest? Varjupaiga esindaja: tuleb mõista, et nad pole tavalised loomad 

Laura Saks, 14. detsember 2021 16:01

PEAGI KOJU? Päästetud koerad on praegu Tallinna ja Pärnu varjupaigas, kus neid veel ravitakse. Aasta lõpuks võiks enamik neist leida tee uude koju.

Foto: Kollaaž (Heiki Valner, kuvatõmmis Varjupaikade MTÜ kodulehelt)

Detsembri alguses Sillamäel suuroperatsiooni käigus päästetud koerad on praegu varjupaikades, kus neid veel ravitakse ja mõned ootavad operatsiooni. Sooviavaldusi koerakesed endale koju võtta on tulnud enam kui 400. Ometi on siin mitmeid agasid, millega peab vastne koeraomanik arvestama.

3. detsembril päästsid Loomapäästegrupp, põllumajandus- ja toiduamet, politsei ning Varjupaikade MTÜ suuroperatsiooni käigus 94 koera, kes elasid väga kesistes tingimustes. Loomapäästja Heiki Valner kirjeldas sotsiaalmeedias, et koerad piinlesid nii hullus olukorras, et isegi nende all elanud naabritele tilkusid väljaheited juba läbi lae. Koerte olukorrast oldi teadlikud juba suvel, mil esimesed vihjed laekuma hakkasid. Loomapäästjad siis aga ligi ei pääsenud, sest 55aastane perenaine Leena ei lasknud neid tuppa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.12.2021
FOTOD JA VIDEO | Loomapäästjad tungisid kutsikavabrikusse, kus piinles ligi 90 chihuahua't
03.12.2021
VIDEO | Ida-Virumaalt avastati kutsikavabrik, kus elas kohutavates tingimustes pea 100 koera
01.12.2021
SUURE SÜDAMEGA: aita Anett Kontaveitil head teha!
07.11.2021
ÕÕVASTAV: kõik kohad olid kaetud mustuse ja roojaga, toad kottpimedad, koerad segaduses ja ärevil