Viljar VoogFoto: Stanislav Moshkov
Viljar Voog, sporditoimetuse juhataja 13. detsember 2021 18:48

Eestlasesse on tavaliselt sisse kodeeritud kaks kindlat iseloomuomadust: künism ja pessimism. Nii on tegelikult päris mõnus elada, sest kui eeldada juba ette halvimat, saab üksnes positiivselt üllatuda.

Sotši taliolümpial läks täpselt nii: oli ette teada, et Eesti sportlastelt tulemust ei tule, seega polnud ka pettumust, kui asjad läksidki untsu. Pyeongchangis oli siiras rõõm, et Saskia Alusalu oli piisavalt nutikas, loobus medalijahist ja võttis vabariigi aastapäeval ära ripakil olnud neljanda koha, sest muidu läinuks ilmselt veel kehvemini.

Aga nüüd, Pekingi eel, on hinge pugenud vastik optimismipisik. Kelly Sildaru peaks kaks medalit ikka võitma, kahevõistleja Kristjan Ilves ja kiiruisutaja Marten Liiv võivad samuti poodiumikonkurentsi kerkida… Kahjuks on 2022 talimängudeni jäänud alla kahe kuu, mis tähendab, et enam ei jõua seda pessimismikookonit endale punuma ka hakata. Tuleb elada selle hirmutava (l)ootusega ja valmistuda igaks juhuks ka pettumuseks, kui sport näitab oma halastamatut poolt.

Kommentaarid  (4)

Juhanes 14. detsember 2021 17:40
Optimismist ei ole küll põhjust rääkida. Sildaru on tõesti võimalus, iseasi kas ta praegune treener on samal tasemel kui eelmine.
Mis ajast Voog sportlaseks on hakanud? 13. detsember 2021 23:49
Teda me teame kui liberitepoliitpropagandisti. Kui kaja valitsus õige varsti kukub, arvan, et Viljar naaseb oma liistude juurde jälle tagasi ja ei maga ka enne, kui Kallas on taas õrreleupitatud
v 14. detsember 2021 08:18
"M", saa üle ükskord Kallase , toppimine iga asja taha. Praegu võtab ju sõna ÕL tippspordi" analüütik, kes nahutab spordimaailma nõrki kohti. Oi, ma värisen tõesti sellise "sisutiheda" loo pärast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS