ÜMBERRINGI AINULT LAGA: Timothy McDill veetis öö oma elutoas, kartes tormi kasutades sisse tungida võivaid rüüstajaid, ja vaatab nüüd imestunult ümberringi vedelevaid riismeid.

Foto: Reuters/Scanpix
Tõnis Erilaid 12. detsember 2021 21:27

Vähemalt 30 tornaadot möllas USA kuues osariigis läinud reede hilisõhtul ja laupäeva hommikul. Rängimini kahjustas kõike oma väidetavalt 400 kilomeetrini ulatunud teel läbi Arkansase, Missouri, Tennessee ja Kentucky tormanud tornaado, suurim USA senises ajaloos. Pühapäeva õhtuks teatati rohkem kui 94 inimese surmast, kuid Kentucky kuberner Andy Beshear möönis, et oma teel mitmes linnas hävitust külvanud tornaado ohvrite arv võib ainuüksi nende osariigis olla palju suurem: „Möödunud öö oli üks karmimaid Kentucky ajaloos.“

Osariigi asekuberner Jacqueline Coleman tunnistas, et hukkunute arv suureneb iga minutiga, tuginedes kohaliku päästeteenistuse juhi sõnadele, kes ütles, et purustatud linnajagudes tuleb kõik maja majalt läbi käia, et olla kindel, mis sealsetest asukatest on saanud. Ainuüksi 2500 elanikuga Dawson Citys on kadunud inimeste nimekiri kaheksa lehekülje pikkune.

Edasi lugemiseks: