Eesti uudised

HAKKAME KÕRGHARIDUSE EEST MAKSMA?! Tudeng: sel juhul poleks ma ülikooli läinudki! (4)

LISA KOMMENTAAR

Meenutaksin vaid, et 14. detsember 2021 11:41
lubada võib ju uusi toetusi ja laene, aga tegudes on haridusministri partei see, kes senises õppelaenusüsteemis riigipoolse lubaduse intresside tulumaksu vabastuse osas ühel heal päeval lihtsalt tagasi võttis ja seda tagasiulatuvalt ka neil, kel laen juba varasematel tingimustel võetud oli. Võimalik, et see oli rumal mõte algusest peale, aga kui laen on võetud teatud tingimustel, siis tagasimaksmise ajal neid muuta oli riigi poolt ikka alatu, eriti arvestades kui palju laenamist varem soovitati. Ja oleks pankadega siis ka keegi üritanud rääkida, et mis osas nemad võinuks panustada.
yll 12. detsember 2021 16:50
Väga väga suur osa meie elanikest pole ju riigi käest mitte midagi tasuta saanud vaid ainult maksnud kolmandate isikute "tasuta"asjade eest! Mina lõpetasin kedkkooli 1989.a ja edasi pidin vaata kuidas hüperinflatsioonis hakkama saad. Erastamiseks-ärastamiseks olin liiga noor.
Juhanes 12. detsember 2021 16:17
Tasuta tuleb õpetada eestile vajalikke erialasid, kogu võõrkeelne õpe peaks olema tasuline.
Skeptik 12. detsember 2021 15:38
Kas nad arvavad tõsiselt, et keegi hakkaks maksma, et õpetajaks õppida? Ja kui kõrgharidus tasuliseks muuta, et rohkem õppetoetust maksta, siis see on küll ehe näide kilplusest. Hei, saad rohkem rohkem toetust, aga pead maksma tonni aastas, et üldse õppida saaksid, ja kõigile seda toetust muidugi ei jagu nagunii, aga sa võid end lohutada sellega, et mõni saab nüüd rohkem kui enne. Vaesurid ei saa üldse õppida, kui pappi pole, siis ajud ei päästa.