ÜKSIK KANEPITAIM VIIS PEREEMA KOHTUPINKI.Foto: Kohtutoimik
Kristjan Väli 9. detsember 2021 19:15

Lillepotti istutatud ja aknalauale päikese kätte kasvama pandud paarigrammine ja võrdlemisi kidur kanepitaim tõi niigi kitsikuses elavale Sonjale suure jama kaela. „Mul ei olnud plaanis seda kanepitaime suitsetada. Ma ei suitseta toataimi,“ põhjendas ta uurijatele.

Sonja (nimi muudetud) on 31aastane üksikema, kes elab koos viieaastase tütrega Tallinnas väikeses sotsiaalkorteris. Eesti kodakondsust tal pole ja riigis viibib ta elamisloa alusel. Varem ei ole Sonja seadusega pahuksis olnud, kuid kõik see muutus läinud aasta sügisel, kui valvas kodanik märkas tema aknal seisvat lillepotti ja kaebas kanepitaime kohta sotsiaalmaja juhile, kes tuli kohe kontrollima. „Sise-eeskirja järgi on mul õigus korterisse siseneda ilma elanikuta,“ ütles ta. Veendudes, et tegu oli tõepoolest kanepiga, kutsus sotsiaalmaja vanem välja politsei, kes kribula taime jalapealt ära lõikas ja kotti pistis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

elamisluba 10. detsember 2021 11:39
Kas ei peaks kriminaalkaristusega isiku elamisloa tühistama?
Muutke see kanep legaalseks nagu mitmes teises arenenud riigis 10. detsember 2021 01:52
....ja suunake siis oma ressursid olulisematele rikkumistele.
Misasja? 10. detsember 2021 13:07
Narkotarbimine ametlikuks? Kõik tuleks ära keelata, tubakat näritakse igal sammul, samas alko ja narko - mida vttu? Kui üks keelata tuleb KÕIK keelata! (punkt)
Liberr 10. detsember 2021 22:19
Portugalis on kanep vabamüügil ja selle tarbimine ning ületarvitamine on vähenenud. Lisaks ei haigestu seal kodanikud Covid'isse!?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS