Eesti uudised

KULTUUR KUTSUB! Hooldekodude elanikele avanes uus võimalus: „Ma olen nõus alati tulema kontserdile, näitusele, teatrisse – igale poole.“ (3)

Kadri Kuulpak, 20. detsember 2021 13:35

Iru hooldekodu elanikud Arvo, Uno ja Illimar ning tegevusjuhendaja Jekaterina on draamateatri galeriis teel teatrisaali vaatama komöödiat „Keiserlik Kokk“.

Foto: Hannes Dreimanis

„Hooldekodu ei hakka mulle näiteks teatri- või kontserdipiletit ostma,“ kurtis seal elav vanahärra magistritöö jaoks antud intervjuus. See vestlus ajendas magistritööd kirjutanud Kadri Kuulpaki, kes on ametilt Õhtulehe ajakirjanik, tegema midagi konkreetset, et seda muuta. Kadri lõi MTÜ Elame Veel!, mis annab hooldekodude asukatele vaimutoitu, viies neid näiteks teatrisse ja kontserdile.

Novembri õhtupoolik Iru hooldekodus. Äsja on lõppenud õhtusöök. Majas on rahulik õhkkond– kes jalutab ringi, kes otsib tegevust suures saalis, kus saab tegevusjuhendajate abil võimelda ja meelt lahutada. Nelja elaniku jaoks on õhtu aga sootuks eriline: nad lähevad teatrisse!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.11.2021
REPORTAAŽ | Koroonasurmades süüdistatud hooldekodu pääses kriminaalmenetlusest. Elanik: „Nad võiksid meid juba rahule jätta.“
15.11.2021
15 700 inimest on lähedase hooldamise tõttu tööturult eemal. Minister Riisalo: hooldekodude sisulist taset ei mõõdeta ega hakatagi mõõtma!
11.11.2021
SUUR SPIKKER | Missugune hooldekodu oma emale valida? Kus on ühe hooldaja kohta 30, kus kolm klienti? Kuhu saab kaasa võtta lemmiklooma?
09.11.2021
OSALUSVAATLUS | Hooldekodu – kas rohkem vangla kui kodu? „Siia tulles ei ole neil enam midagi: voodi, öökapp ja pool riidekapist – see on kurb.“