Sisuturundus

Millised tekstiilid on talvel asendamatud? 

NostraHome, 27. detsember 2021 17:34

Kuna voodipesu on laialt kodus kasutusel olev tekstiil, mille keskel veedab inimene terve öö, siis on oluline, et see pakuks magades parimaid omadusi nagu soojus ja nahasõbralikkus.

Suvisel perioodil on mõnus magada sellisest tekstiilist valmistatud voodipesuga, mis on pehme, kuid samaaegselt hingav ja naha vastu mõnusalt jahe. Sügise ja talve saabudes ning ilma jahenedes vajab ka keha enda ümber soojemaid tekstiile, et hoida mõnusat temperatuuri kogu öö vältel. Kui käes on sügistalvine periood, siis on aeg vahetada suvine voodipesu soojema vastu. Sellisel juhul tuleb appi parim voodipesu e-pood Nostrahome, mis pakub rikkalikku kaubavalikut ja suudab rahuldada ka kõige nõudlikuma kliendi vajadused.

Talvised temperatuurid saabuvad ootamatult

Kodus kasutatavad tekstiilid on inimesele vajalikud aastaringselt, kuid mõned neist on oma suurepäraste omaduste tõttu erakordselt olulised ja hinnatud just talvel. Talvised temperatuurid saabuvad alati mõnevõrra ootamatult ning esimesed külmakraadid tunduvad just need kõige külmemad. Niisiis on hea, kui selleks puhuks on kodus mõnusad ja pehmed tekstiilid, mis pakuvad sooja ja hubast olemist ka kõige jahedama ilmaga. Villasisaldusega tekstiilid, fliis, kašmiir ja puuvill on just need tekstiilides kasutatavad kangad, mis on kõige populaarsemad valikud talveks. Samuti eelistatakse talvisel perioodil väga erinevaid mustreid ja värve. Valitakse nii rahulikke ja neutraalseid toone, mis sümboliseerivad rahulolu ning mõjuvad ühtlasi ka interjööri pehmendaja, kui ka populaarseid kontrastseid toone, nagu must või türkiis. Samuti on eelistatud erinevad mustrid, ornamendid ja geomeetrilised kujundid.

Külmal hommikul ära unusta sooja hommikumantlit

Kui suvisel hommikul võib hommikukohvi nautida koduaia terrassil kasvõi pidžaama väel, siis sügisel ei taha nii väga mõeldagi õue minemisele. Pigem võiks nautida kohvi soojemates oludes toas. Kui ilmad on läinud talviselt kargeks ja voodist teki alt välja tulemine ei tundu üldse hea ideena, siis tasuks otsida abi sellistest tekstiilidest, mis aitaks muuta ka külmad ja karged talvised hommikud taas nauditavaks. Parim abiline selleks on pehme ja kohev hommikumantel, mis on mõnusast voodist välja tulles nagu soe kallistus ja muudab hommikukohvi joomise taas nauditavaks. Samuti on hommikumantel suurepärane kaaslane ka muul ajal päevas – kui kätte on jõudnud puhkehetk, võib hommikumantli taas selga libistada ja lugeda näiteks päevaseid ajalehti või lemmikraamatuid.

Mõnus soe pleed on parim kaaslane

Kui temperatuurid liiguvad talvel ekstreemsele tasemele ja miinuskraade on juba alla 15, siis on kodusolevate tekstiilide seast ilmselt parim kaaslane mõnus ja soe pleed, kuhu alla on hea külma eest peitu pugeda. Pleede on saadaval väga erineva materjali ja suurusega. Igas majapidamises võib pleede olla kahtlemata rohkem kui üks.

Kuna pleedid on valmistatud väga pehmest ja kohevast materjalist, siis on nad ka laste suured lemmikud. Kui lapsel on oma tuba, võiks sisustuse juurde kuuluda ka üks ilus soe pleed. Lastele sobivaid pleede on väga erinevate mustritega, millest paljud passivad just lastetoa interjööri täiendama. Ilus pleed kaunistab ka elutoa diivanit koos sama tooni patjadega, olles üheaegselt nii element sisustuses kui ka pakkudes kosutavat sooja olemist.

Kohev rätik soojendab peale pesemist

Veel üks tekstiil, mida võib talvel asendamatuks pidada, on kahtlemata soe, pehme ja kohev rätik – see aitab pesemast tulles keha kuivatada, imades kiirelt kogu niiskuse, mis võib külma õhuga kokkupuutes äärmiselt ebameeldiv olla. Talvise perioodi saunalina peaks olema kindlasti paksema koostisega kui need rätikud, mida suvel kuivatamiseks kasutatakse. Paksem ja tihedam koostis võimaldab keha kiiremini kuivatada ning seda kreemitamise ja teiste ilurituaalide ajal soojas hoida. Tihti istutakse suvisel ajal peale saunas käimist rätiku väel terrassil ja nauditakse õhtut. Talvisel perioodil on suure, koheva ja sooja saunalinaga väga mõnus istuda aga sauna eesruumis ja veeta aega pere või sõpradega.