Krimi

Politseinik jäi altkäemaksu võtmises süüdi 

Siim Randla, 8. detsember 2021 06:51
Foto: Julia Vakina

Harju maakohus on karistanud tingimisi vangistusega politsei sisekontrollibüroo ametnikku Dmitri Poljakovi, kes süüdistuse järgi võttis tuhandeid eurosid altkäemaksu hoiu-laenuühistu ERIAL asutajaliikmelt Ilya Dyagelevilt, kes nüüdseks on ka ise omastamissüüdistusega kohtu all.

Dmitri Poljakovi süüdistatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Kohtuasjast selgub, et Dmitri Poljakov lubas koguda Ilya Dyagelevi ja temaga seotud äriühingute jaoks ja nende huvides politsei andmekogudest andmeid, kontrollida menetletavaid avaldusi ja juhtumeid ning kasutada oma ametialaseid koostöökontakte ERIALiga seotud litsentside menetlemise suunamisel. Vastutasuna nõustus ta Ilya Dyagelevit vastu võtma soodustusi oma maja ehitamiseks, võttes altkäemaksu vähemalt 61 030 euro ulatuses. Harju maakohus karistas mõni aeg tagasi Dmitri Poljakovi kahe aasta ja kuuekuulise vangistusega tingimisi. Kohtuotsus on jõustunud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.05.2021
PROKURATUURI SÜÜDISTUS MUUTUS RASKEMAKS: hoiu-laenuühistu ERIAL kriminaalasjas uuritakse miljoni euro omastamist, altkäemaksu, võltsimist ja kelmust