Metsavana Arvo SaidlaFoto: Martin Ahven
Kristjan Väli 6. detsember 2021 21:00

Detsember algas küll paukuvate külmakraadidega, ent ilmavaatlejate sõnul pakast kauaks ei jätku ja tihe lumesadu asendub peagi lörtsiga. Kas see ühtlasi tähendab, et unistus valgetest jõuludest tuleks maha matta?

Loodusmärkide, kuufaaside, sipelgapesa ja seapõrna järgi ilma prognoosiv Raplamaa ilmavaatleja Arvo Saidla lubab, et lähipäevade ilmas suurt muutust ei tule – mitmel pool Eestis sajab paksu ja tihedat lund ja pakane paugub akna taga nii päeval kui ka öösel. „Lund tuleb peamiselt Põhja-Eestis ja Tallinna ümbruses. Samuti lõuna pool ja Kagu-Eestis. Lääne-Eestis on sadu harvam,“ lausub ta. Külmakraadid on sujuvalt miinuses ja miskit suuremat kõikumist lähipäevadel selles osas oodata pole.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Mang 7. detsember 2021 13:51
ju ennustas ka külma ja näljaaastat 2022.a. Jube värk!
ja nii see ongi 7. detsember 2021 15:43
külmas näljas lapsed härdalt nutmas , sellist riiki tahtsime
lugeja 7. detsember 2021 12:06
Meie ilmateadustajad ja ennustajad nagu naljanurk! Pole mõte 3-4 päevaseid ennustusi tõsiselt võtta! sai eile AK-st vaadatud- jah,külm öö ja ka Pärnus lubati -18 ja päevaks -7 kraadi!! Hommikul -22,pole hullu aga päeval ikkagi pea -20 kraadi! Kust see ,,soojalaine,, kadus mis lubaks päevaks -7 kraadi?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS