Eesti uudised

Tallinna bussijaama “boss” osutus labaseks tankistiks 

Tõnis Erilaid , 11. aprill 2001, 23:00
EI TUNNE TANKISTI: Eesti “bussikuningas” Hugo Osula kinnitab, et ta pole mingist Sergei Vahnovitšist kuulnudki.  Raul Mee (Äripäev)
Eesti bussikuningad, perekond Osulad pumpasid väidetavalt oma äripartneritelt sadu tuhandeid kroone. Nüüd vastutab nende tehingute eest Kopli noormees Sergei Vahnovitš. Ta palgati tankistiks, kirjutab Delovõje Vedomosti.

23aastane Sergei Vahnovitš sai enda väitel kahelt tundmatult noormehelt 500 krooni selle eest, et ostis Talllinna bussijaama haldava firma Tiiu Osulalt. Politseile antud avalduses teatab Vahnovitš Delovõje Vedomosti väitel, et tehingut pakkus talle läinud aasta 17. juulil üks tuttav. Tehing tehti kaks päeva hiljem ning pärast notari juures käimist sõidutasid kaks noormeest ta BMWga ühte Tabasalus asuvasse kontorisse. Seal andis Vahnovitš oma allkirju paberitele, millest ta mõhkugi aru ei saanud - need olid eesti keeles, mida Kopli noormees ei valda.

Varsti otsisid ärimehed, kellele bussijaama haldav Scanmark on võlgu, Vahnovitši üles ja nõudsid raha. Tankistilt ei ole midagi võtta, pidid nad veenduma. Scanmark on võlgu 200 000 krooni. Enamiku sellest turvafirmale Lilto. Selle juht Jaanus Mae tunnistas Delovõje Vedomostile, et Scanmark oli interneti abil vähem kui kuuga “keerutanud” umbes 2 miljonit krooni.

Vahnovitš kinnitab, et tema pole eales arvuti taha saanud ja ei tea pangaarvetest midagi. Lisaks ei olnud tal arvetele ligipääsemiseks vajalikke koodegi. Vahnovitš ütleb, et ta ei karda kättemaksu. Sellest hoolimata on ta vahetanud oma nime ja kavatseb Eesti tolmu jalgadelt pühkida.

Kes siis ikkagi võis Scanmarki arvetele ligi pääseda? Madis Ausman, kes juhtis Scanmarki enne selle müümist Tiiu Osulale, ütleb, et ta andis koodid Osulale ja Ruth Suvile. Viimane juhib Osulate impeeriumis firmat Bussireisid. Ruth Suvi oli enne Vahnovitšit ka Scanmarki emafirma Tallinna Cargobus juht. Suvi kinnitab, et tal olid koodid, kuid firma müümisel andnud ta need Vahnovitšile üle. Tiiu Osula lisab, et kõik dokumendid ja koodid sai Vahnovitš allkirja vastu.

Bussiimpeeriumi juht Hugo Osula kinnitab, et teab Scanmarki, kuid Vahnovitšist pole ta kuulnud. Oma abikaasa äritegevust keeldus ta kommenteerimast.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee