Krimi

Maniakk soovibki vabadusse: Haapsalu lapsetapja esitas oma vabastamise taotluse kohtusse

Risto Berendson, 6. detsember 2021 15:25

7 KOMMENTAARI

k
Kas/ 7. detsember 2021 08:55
Te ikka julgete nüüd prügi ära anda, teades et prügijaamas töötab kriminaal?
s
Saatus/ 7. detsember 2021 08:53
Mõni on näiteks määratud olema ülekaaluline, mõni ka mõrvar…. See pole enda teha.
k
Kats/ 7. detsember 2021 02:18
Inimene on tapnud LAPSE ja proovinud veel mitut last vägistada, ja ta elab veel avavanglas?? Kas avavanglas elamine pole juba piisavalt leebe? Mingil juhul ei tohi selline inimene päris vabadusse pääseda ja ma üldse ei saa aru, kuidas tal lastakse elada avavanglas ja vabalt ringi käia... See tapetud laps oli kellegi laps, kellegi suurim silmatera, kellegi õde või vend aga üks inimene lihtsalt tapab ta ära. Tõesti kui ma ka Haapsalus elaksin, siis ei saaks lapsevanamana seal enam rahu, kui selline inimene vabastatakse. Ja ausalt õeldes ei saaks ka mujal elades.
k
Kait/ 6. detsember 2021 20:08
Minu jaoks saab see kohtuotsus märgiline olema. Jälgides viimaste aastate ebareaalselt leebeid karistusi ränkade kuritegude osas, olen ammu kaotanud usu meie kohtusüsteemi, õiglust pole enamikes otsustes. Kui kohus otsustab nüüd selle isendi vabadusse lasta, ei veena mind enam kunagi uskuma meie riigi "õigusriigi" staatust.
q
Qj/ 6. detsember 2021 20:00
Selline mees tuleks sohu ära kaotada ja ilmselt nii ka juhtub.
j
jurist/ 6. detsember 2021 17:10
Kinnipeetava katseajaga tingimisi enne tähtaega vabastamiseks edastab VANGLA pärast kinnipeetava poolt KarS §-s 76, 761 või 77 sätestatud karistusaja ärakandmist kohtule: 1) kinnipeetava isikliku toimiku; 2) kinnipeetava iseloomustuse 3) kriminaalhooldaja arvamuse. Kust siit järeldub, et vang saab ise omal initsiatiivil taotleda vabastamist? Vastus: ei saa. Vangla PEAB seaduse järgi teatud aja möödudes saatma need materjalid kohtusse ja vang ei taotle ise vabastamist. Jah, vang võib sellega vangla taotlusega nõustuda, aga initsiatiiv peab seaduse järgi tulema vangla kui asutuse poolt.
o
Oswald/ 6. detsember 2021 15:44
Mitte mingil juhul ei tohi maniakki vabadusse lasta!