Foto: Teet Malsroos
Ekvard Joakit, reporter 6. detsember 2021 20:05

Tallinna linnavolikogu peaks olema pealinna kõrgeim esindusorgan, kuid praegu meenutab see pigem teatud seltskonna lõbusat õllelauda.

Riigikogus poliitikud enamasti täieliku tsirkusega ei tegele. Nad teavad, et parlamendi istungeid vaadatakse ja eriti jaburad avaldused jõuavad ka meediasse. Samas linnavolikogus seda hirmu enamasti pole: need istungid ei huvita suurt kedagi.

Ettepaneku Brauer kõrvale jätta teinud Aivar Riisalu ei suutnud nimetada Braueri nimegi. Keegi räuskas üle saali midagi viina joomisest. Tarmo Kruusimäe hakkas oma sõnavõttu dramaatiliselt veerima ning tegi hiljem nalja, et ei jõua pika istungi tõttu õigeks ajaks uroloogi juurde. Kõige krooniks: Braueri nomineerinud EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas otsustas Braueri argumentidega kaitsmise asemel võrrelda vabas linnavolikogus toimuvat stalinismiga.

Ka ülejäänud istung ei olnud liialt konstruktiivne: näiteks võis seal Riisalu suust kuulda, et suurim innovatsioon on labida asendamine ekskavaatoriga. Sel juhul olevat innovatsioon lausa 6000 protsenti! Kust selline avaldus tuli? Tõtt-öelda täiesti tühjast kohast.

Linnavolikogu uus esimees Jevgeni Ossinovski lubas uut arutelukultuuri ning volikogu senisest suuremat rolli linna juhtimises. Vaadates praegust olukorda, paistab Ossinovskil oma eesmärkide täitmine päris keeruline.