Sisuturundus

Soovid, et lapsel oleks soe ja mõnus ka kõige külmema ilmaga? 

Thermowave.com, 3. detsember 2021 12:39

Esimesed külmad ilmad saabuvad igal aastal ootamatult ning tihtipeale avastatakse alles siis, et kõik mullu lapsele selga mahtunud soojad riided on jäänud lootusetult numbri võrra liiga väikeseks. Sellisel juhul on igale vanemale abiks Thermowave.com, kes aitab tagada, et võsukesel oleks mõnus ja soe ka kõige külmema ilmaga õues olla ja toredaid tegevusi nautida. Lapse riietumisel on vaja tähelepanu pöörata mitmetele erinevatele omadustele, mis kõik kokku aitavad moodustada parima riietuse, mis lisaks soojale ja mõnusale enesetundele pakub ka mugavust ning võimaldab olla aktiivne.

Parim nipp on kihiline riietus

Mõistagi aitab kõige paremini soojust säilitada ja keha ligidal kinni hoida kihiline riietumine. Samuti aeglustab kihiline riietumine külma õhu jõudmist alumistesse kihtidesse, tänu millele on lapsel võimalik viibida kauem värskes õhus ning olla aktiivne ja rõõmsameelne. Kihiline riietumine külmadel ilmadel aitab vältida ka liigse palavuse tekkimist, tänu millele ei hakka nahk higistama ning väheneb omakorda tunduvalt ka tõenäosus õues külmetuda ja haigeks jääda. Kasutades väikelapse riietamiseks meriinovillast sooja pesu, on tegemist esimese ja kõige tähtsama riideesemega, millega saab alguse kihiline riietus ning sooja, kuid mugava riietuse tagamine. Sobilikud talveriided peaksid hoidma lapse olemise esmalt sooja ja hubasena ning teisalt võimaldama samal ajal ka liikumist. Liikuv laps (või peagi liikuma hakkav laps) peab saama kergesti liikuda, seega ei tohiks ta olla nii mähitud, et ei saa mänguväljaku redelile ronida või lumel tormata.

Miks eelistada riietumisel looduslikke kiude sisaldavaid kangaid?

Vali naturaalsest lambavillast, puuvillast, meriinovillast või kašmiirist valmistatud alusriided, kuna naturaalsed ja looduslikud kangad sobivad lapse veel tundlikule nahale hästi. Looduslikel kangastel on olemas loomulikud hingamise ja sooja juhtimise omadused, mida kindlasti ei suuda pakkuda mitte ükski tehiskiust valmistatud kangas. Samuti on loodusliku kanga sisaldusega materjalid nahale sõbralikud, kuna need ei tekita allergiat ega ärritust. Meriinovillast valmistatud alusriided sobivad ka tundlikule nahale, mis muidu villase kangaga kokku puutudes võib hakata sügelema ning areneda välja ebameeldivaks nahaärrituseks.

Meriinovill hoiab ja juhib soojust

Peamised omadused, mis lastele sooja talvise pesu valimisel on olulised: mugavus, kergus, materjali nahasõbralikkus ja kvaliteet. Parim materjal selleks on meriino. Meriinovillased riided on kerged ja sobivad ideaalselt aastaringseks kandmiseks. Meriinovill aitab loomulikult reguleerida riideid kandva inimese kehatemperatuuri. See loob nende ümber mikrokliima, kogudes või kaotades soojust vastavalt vajadusele, et toota soojust külmades tingimustes ja suurendada jahutavat mõju soojades tingimustes. Meriino annab kehale vajalikku ja olulist soojust, ilma et see oleks liiga paks ja võtaks igapäevaste õueriiete all liialt palju ruumi. Erinevalt traditsioonilisest villast seisneb meriinovilla saladus asjaolus, et kiud on väga-väga peened ning ei muuda materjali liiga tihkeks ega kohevaks nagu on tavaline vill. Kuna peened meriinovilla kiud on omavahel kokku põimitud, on selle tihedus tunduvalt suurem kui teiste villastest kiududest materjalide puhul, mis võimaldab soojust paremini hoida ja juhtida kui teistel paksematel villastel kangastel.

Kas villane sobib riietumiseks või ajab naha sügelema

Rääkides riiete all kantavast aluskihist, mis on villane, siis üks peamisi eelarvamusi, mida esile tuua, on loomulikult küsimus, kas villane on nahale ärritav ja ei aja seda sügelema? Võib kinnitada, et absoluutselt mitte. Lastele sobivate alusriiete koostises on kasutatud kõrgekvaliteedilist meriinovilla, mis erinevalt traditsioonilisest villast tundub lapse õrna naha vastu nagu siid. Tegelikult sobib meriinovillane tänu oma pehmusele ja hingavatele omadustele ideaalselt kasutamiseks ka erinevate nahaprobleemide ja ekseemide korral.

Mida vältida lapse riietamisel külma ilmaga

Esiteks tuleks vältida lapse liiga paksude sünteetilisest materjalist riietega üle riietamist ja tasub meeles pidada, et korraliku sooja talveriietuse aluseks on naturaalsest ja kvaliteetsest kangast valmistatud aluskiht. Kui lapsele selga panna paksud alusriided koos paksust materjalist üleriietega, siis on tulemuseks lihtsalt liiga paksult riides laps, kellele ei ole värskes õhus võimalik mugavalt ja aktiivselt liikuda – see tähendab, et tal on ebamugav olla ja mis kõige hullem peagi ka külm.

Tekkis huvi? Vaata täpsemalt SIIT!